Červen 2014

Léto je tady! Madagaskar, Jihoafrická Republika, Lesoto a Svazijsko!

5. června 2014 v 20:47 | Kwítko |  AFRIKA
Tak, zítra mě čeká poslední zkouška (na kterou bych teď měla studovat) a pak, v sobotu ráno už hurá letadýlkem z Aberdeenu až na Madagaskar!

Tam už několikrát zmíněný projekt stavění knihovny a pak po měsíci mě čekají ještě krásné dva týdny v JARu, tam se chci podívat i do malinkých státečků Lesoto a Svazilsko a ke konci července bych měla být zas v Česku... teda alespoň na půl týdne, pak mě totiž čeká stopování do Albánie! No a konec srpna se dá zakončit jak jinak než výletem s maminkou na Madeiru. No je toho hodně, je to nabité a jak to tak počítám v Česku budu asi týden a půl i s odlety.

Všechny ty žúžasňácké zážitky tu budu dopisovat jak to jen jde, ale nejspíš až zase koncem srpna a v září, kdy se navrátím na svůj poslední ročník vysoké do Skotska a budu mít víc času.

Tímto přeju všem famfárové léto!
Cestujte, stopujte, žijte!

Kwítko :)

Úžasný sešit Esquoia - nikdy nedojdou stránky!

3. června 2014 v 18:04 | Kwítko |  Lepší Svět - Super Projekty
Tak jsem teď zrovna narazila na tento úžasný projekt... vlastně už to není ani projekt ale zkrátka malá začínající firma (skádající se z studentů) kteří přišli na tento úžaný způsob ekologického a bombovního sešitu.

Video je anglicky, ale ukázkově jasně pochopíte co je na sešitu tak dobrého. Zkrátka popsané stránky můžete kdykolv vygumovat, opláchnout, umýt, utřít a napsat na ně něco znova aniž by to někdo poznal - je to tedy strašně ekologické a pro studenty, kteří chtějí jen poznámky na jednu zkoušku a potom co zkoušku udělají už je to nezajímá je to úžasný prostředek.

Stránky můžete taky libovolně přeskládávat a otáčet, máte čtverečkované stránky, linky, prázdné nebo i notový sešit. Je to lehké, ekologické, hezké a znáte mě, já jsem vždy pro všechno co chrání přírodu!

Máte ještě asi 60hod. abyste si svůj sešit koupili přes kickstarter nebo pak je začnou prodávat na své online stránce. A nezapomeňte na jejich FB.


Taky doporučuji na stopování! napíšete název města/státu a když dojedete to zkrátka přepíšete. Je to jako taková tabule na fixy v podobě sešitu. Každý sešit má 25 stran a jsou dvě velikosti.