BOOKFEEDING - můj projekt na Madagaskaru

5. března 2014 v 1:12 | Kwítko |  Lepší Svět - Super Projekty
Takže... je to tady a já oficiálně začala svůj druhý projekt v Africe... Tentokrát ale je to už celé jen na mě, sponzora už nemám jen jednoho (v Keni jsem předloni více méně dostala všechny peníze z jedné charity, která mi peníze dala na mnou vybraný projekt). Tentokrát jdu na všechno od základů a sama. Naštěstí má 2letá spolupráce s Kipepeo Fundation (v češtině tady) mi slíbila, že se zaručí za můj projekt a tak můžu říci, že i můj druhý projetk bude oficiálním projektem pod charitou (neziskovou organizací) která je oficiálně registrovaná v Česku i v Británii.

O Kipepeo ještě časem něco napíšu ale dneska se vrhnu na základní koncept mého projektu. :)

Název je Madagascar Bookfeeding project, (Madagaskar - projekt krmení knihami) asi tak nějak bych to přeložila... Zkrátka BOOK= Kniha, Feed = nakrmit koncovka -ing je znamená průběh... Je to v angličtině, stejně jako celá FB stránka, protože jsem momentálně ve Skotsku a i tady doufám, že získám většinu sponzorů, darů a knih.
Navác jsem to oficiálně začala včera o půlnoci a tak sem to ani nestihla ještě napsat i v češtině, ale přemýšlím o tom, že to udělam dvoujazyčné.

O co jde...

Jsem v kontaktu s jednou místní z Madagaskaru a ona vlastní tento dům:Ona sama ale už bydlí s celou rodinou ve městě a dům tak nějak trouchliví ve vesnici kde vyrůstala. Vesnice nemá tekoucí čistou vodu ani elektřinu. Je tam okolo 40dětí co chodí do školy a to je tak veškerá výplň jejich volného času...

Toto je škola:


No a já jsem se s touto paní domluvila, že se ji pokusím pomoci splnit její sen a vytvořit z té budovy jakousi knihovnu/kulturní dům/zábavní centrum vesnice... Proto můj projekt spočívá ve sběru knih, her, hraček a hlavně dotací (za které to potom koupím).

Jak kdo může pomoci?

Věc se má tak, že pro většinu je lepší a spolehlivější přispět nějakou tou knihou (obrázkovou nebo Anglickou či Francouzskou) či hrou, problém je ale v tom, že poté nastává velký problém v tom, jak dané věci převezeme na Madagaskar. Je to všechno mnohem jednodušší a dokonce lepší pro ekonomiku Madagaskaru (což je jeden z nejchudších států světa) když se vše nakoupí až tam. Pomůže to ekonomice, vše je levnější a dá se nakoupit přesně to co je potřeba.

Tím ale nechci říct, že nechci žádné knihy.. Lepší něco než nic :) Proto ti, kteří by rádi přispěli nějakou tu korunku můžete to udělat přes oficiální stránku charity: TADY stačí kliknout na DONATE NOW a pak už jen vyplníte kolik (je to v librách a jedna libra je asi 30Kč) a vyplníte údaje na kartě. Slibuji, že žádné peníze nejdou mi do kapsy a nebudou ani použity na mé náklady. Já si platím svou letenku, své výdaje na ubytování, jídlo, dopravu a všechno společného s organizací projektu. Jdu do toho s tím, že je to můj projekt a něco musím investovat. Peníze které vyberu použiju jen na přepravu knih a darů z Evropy na Madagaskar a pak za nakoupení knih a her apod. na Madagaskaru.

Dále můžete pomoci právě tím, že můžete darovat nějakou tu hru či knihu, které můžou bý na Madagaskaru k prospěchu. Momentálně jsem ve Skotsku ale v dubnu budu na pár dní v Čechách a podle toho jak se projekt rozjede, nejspíš uspořádám nějakou akci/přednášku kde mi vše můžete předat. Když tak pište pište kdyby někdo měl zájem (a s místy kde).

Další způsob, jakým pomůžete a snad vás to ani nic nebude stát je když si zkopírujete tento článek, dáte o tom vědět co nejvíce lidem nebo když nám "olajkujete" stránku na Facebooku. Stránka projektu Madagaskar a tady je stránka již zmíňění charity Kipepeo. Budu ráda pokud stránku třeba přepošlete kamarádům apod. všechna pomoc se počítá! :))

O projektu vás budu tak nějak průběžně informovat... doufám, že se to nějak dobře rozjede a snad se mi podaří alespoň trochu udělat svět lepším místem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama