Duben 2013

Cesta přes půl světa, 22 000km, 3 měsíce a bez letadla :)

28. dubna 2013 v 19:00 | Kwítko |  ASIE
A je to tady!!! Konečně se blíží léto a s ním i můj dlouho očekávaný výlet :)

Plány jsou zatím jen tak něak zhruba, znáte to, když cestujete tak cestujete od duše a od srdce a ne podle plánu :)


stačí když kliknete na šipečku "play" v pravém rohu a celá cesta se vám přehraje, až se vrátím domů (a možná i v průběhu cesty) sem hodím nějaký update...

Už teď vím o pár změnách ve směru cesty a to konkrétně o pár zastávkách v Tradičním Tibetě (ne v tom politickém) kde plánuju shlédnout jejich pravý pohřeb pod nebem (zesnulí jsou odneseni na kopec kde je ptáci doslova zežerou - znak souznění s přírodou) ale chci navštívit i tu pohodlnější a přitažlivější část Tibetské kultury :)

Cestě zdar!

Dialogue in the Dark - vyzkoušejte si jak (ne)vidí slepí lidé

27. dubna 2013 v 17:41 | Kwítko |  Hong Kong
Jedna z nejlepších indoor activities které jsem v Hong Kongu zažila :)

Jmenuje se Dialogue in the dark (rozhovor ve tmě) a najdete to na MTR zastávce MEI FOO (červená linka). Exit D nebo F (je to ten nejvzdálenější) a pak en následujete davy, přejdete mostem přes cestu a dáte se doprava z kopce dolů. Ta uvidíte vysoké budovy tak do nich vlezete a v tom jediném nákupním centru ve 3.patře najdete bez problému jejich studio.

O co se jedná? Obrázky je asi zbytečné ukazovat, protože vlastně se jedná o téměř dvou hodinovou zkušenost tmy. Na začátku dostanete slepeckou hůl a ve skupince asi 8mi lidí budete následovat jednoho z průvdců (který je opravdu nevidomý) každopádně v jejich studiu je taková tma že opravdu nic neuvidíte!!! Ale vůbec nic! Ze začátku budete do sebe narážet ale časem si trochu zvyknete.

Co přesně zažijete?
jedná se o normální zkušenosti s Hong Kongem, akorát tentokrát budete slepí. Nejdřív jsme se prošli parkem. (Opravdu si začnete uvědomovat jaký je to rozdíl když stoupnete na trávu nebo na beton) posadíte se na lavičku, projdete kolem vodopádu (šáhnete si na vodu), přejdete přes most... pak se pomalu dostanete "do centra", kde (stejně jako ve skutečnosti) nasednete na trajekt (zde malou loď) ve tmě si budete muset najít sedadlo a projedetese. Loď se opravdu pohybuje (máte takový pocit) a občas na vás i stříkne voda "z moře". Pak se projdete po molu, dojdete na trh kde si ošaháte ovoce a jiné jídlo a věci, pak se naučíte poslepu přecházet přechod pro chodce, najdete zaparkované auto, zajdete si do divadla na muzikál (hudební koncert) kde si opět musíte najít sedátko, cestu zakončíte v baru kde si ve skutečnosti můžete koupit za nějaké drobné nápoj (čaj, sojove mléko) nebo sušenky. Barman je také slepý a opravdu milý!

Na začátku budete muset nechat všechny věci ve skříňkách a vezmete si sebou jen nějaké drobné (max 10hdk) právě na nákup v baru. Celou dobu vás bude průvodce doprovázet, vysvětlovat a radit co a jak.

Čas opravdu utekl neuvěřitelně rychle, celé to trvá asi 1:45hodiny a mi to přišlo jako 20min. Naučíte se vnímat i ty minimální vibrace ve vaší slepecké holi a postupně i přestanete potřebovat obě ruce natažené před sebou a začnete se spoléhat na hůl.

Opravdu mi to paradoxně "otevřelo oči" abych si uvědomila jak to je jiné a těžké pro slepé lidi a zároveň jak se my málo spoléháme na ostatní smysly a soustředíme se jen na naše oči.

Doporučuji všem kteří se tu podívají.

Pro studenty je to 80hdk, a pokud to chcete anglicky musíte si to předem zamluvit (zatelefonovat, email, nebo tam klidně zajít).

Webovka: http://www.dialogue-in-the-dark.com/venues-worldwide/china-hong-kong/ můžete si i koupit lístky online :)

Učení je mučení i v Hong Kongu, nebo ne?

25. dubna 2013 v 15:20 | Kwítko |  Hong Kong
Konec mého pobytu v Hong Kongu se blíží a s ním i všemi oblíbené zkouškové...
A vzhledem k tomu, že jsem na stipendiu tak sem si řekla, že to zkusím úplně neprojet ale tak něco do toho studia zainvestuju (tato myšlenka mi dlouho bohužel nevydržela ale tak alespoň jsem to zkusila).

Každopádně jednoho krásného odpoledne, přestalo pršet a naopak vysvitlo sluníčko a já neměla zrovna co dělat (rozuměj: musela jsem se učit na test, který byl další den) a tak jsem se rozhodla si opět vyjít na kopec za Univerzitou (studovat v pokoji mě nebaví když je venku tak krásně, venku zase pořád otravují lidi a knihovně se nejraději vyhýbám, teď co už mám svůj e-reader)...


Tak jsem vzala nějaké mandle do sáčku, poznámky z přednášek a nějakou vodu a hurá na kopec!

Stejně jako minule sem začala na Tuen Mun Trail, a stejně jako minule jsem následovala nějakou z těch "zcestných cest" a stejně jako minule jsem opět objevila úžasné místo :)


Mile mě překvapilo, když jsem narazila na něco jako "tajnou, soukromou, schovanou zahradu" dokonce s ručeně vyrobeným vybavením na posilování. No bylo tam několik sedátek z kamenů, krásně uhrabaná plocha na rozložení deky a užívání si výhledu na Hong Kong.


Bez přístupu k internetu a vyrušování jinými vlivy to do hlavy leze celkem rychle a tak jsem si v těch pár hodinkách našla i čas na oddych s MP3 ale hlavně sem si konečně našla úžasné místo na mou oblíbenou meditaci s Tibetskou miskou!!!
Ach jak já to zbožňuju ten relax!

moje Tibetská miska s nějakým tím učením :)

No celkově jsem si odpočinula zase na chvíli od těch davů v Hong Kongu a užila si trochu "ne-hongkongské" atmosféry :)
I v HK se dá najit klid a liduprázdno :)

Ruské víza v Hong Kongu

25. dubna 2013 v 15:05 | Kwítko |  Hong Kong
Hned ze začátku jedna špatná zpráva, a to ta že pokud nepobýváte v HK déle než 6měsíců a nemáte tím pádem Hong Kong ID tak je pro vás nemožné získat zde víza. Všeobecně to platí pro všechny státy, víza můžete získat pouze v zemi vašeho trvalého pobytu (občanství) pouze s vyjímkou pokud se zdržujete jinde na delší dobu... Pak to ale musíte dokázat.

Přesto to třeba můžete zkusit nebo risknout, je fakt že opět po mě HK ID nijak nevyžadovali a já se připoměla jestli ji taky chtějí, nevím ale jestli by mi třeba kdybych na to i já zapomněla neodmítli víza vyřídit...

Každopádně pokud HK ID máte, tak vám jednoduše stačí:
- pas (stejná pravidla, 2volné stránky a 6měsíců platnost)
- fotka
- potvrzení pojištění
- vyplněný formulář, který stáhnete z jejich webu
- tentorkát potřebujete ZVACÍ DOPIS (viz níže)
- platí se to přímo na konzulátu a stojí to 370HDK (musíte platit cash a v hong kongských dolarech)

Zvací dopis - jak? kde? za kolik?
Zvací dopis je celkem jednoduché získat ale nesmíte se nachytat... Teda já měla asi spíše smůlu, spoléhala jsem se na všeobecně známou cestovku, která měla jen dobré reference i ceny. (Nabízela zvací dopis za 24euro hned na druhý den)
Byla to cestovka VISA TO RUSSIA (http://www.visatorussia.com) ale ta už NEFUNGUJE!!!! Lidé tam v únoru roku 2013 začali stávkovat prý a já tak ani po stovkách telefonátů a emailu nedostala ani zvací dopis ani refund... později kolem dubna jsem začala nacházet stejně nespokojené lidi. Měla jsem hold smůlu že jsem se o víza hlásila asi 3dny potom co to zkolabovalo... Vlastně jsem od nich jednou dostala i email a pak už jakákoliv komunikace selhala a tak jsem po pár týdnech začala hledat znova...
Mou druhou volbou byla GO TO RUSSIA (http://www.gotorussia.com/) z těch co jsem našla byla nejlevnější a měla opravdu super servis a jen dobré doporučení.
A opravdu, vyplnila jsem žádost (do 10min) zaplatila kartou přes net, a do 12hodin jsem měla email i s poděkováním a zvacím dopisem, ten byl na ambasádě přijat bez jakýchkoliv problémů.

Já sama žádala o dvouvstupové víza, a tak i zvací dopis byl na 2vstupy. Zadáte si přesné data na kdy chcete do Ruska jet, je proto lepší pokud nemáte přesný termín si to trochu prodloužit :)

Kde je ambasáda?
Opět na MTR Wan Chai, od tama stejně jako na čínská víza, exit A1, vyjděte na ten přechod nad cestou (most) a přejděte až nakonec. Pak doprava a asi 5min chůze pokračujete do prava. Až dojdete k vysoké budově Sun Hung Kai Centre.
Tam vyjedete to 21 patra.

adresa: 2106, 21/F, Sun Hung Kai Centre, 30 Harbour Road, Wanchai, Hong Kong.

Víza do Mongolska z Hong Kongu

25. dubna 2013 v 14:15 | Kwítko |  Hong Kong
Další vízová!

Tahle bude rychlovka :) Tentokrát víza do Mongolska... Pro ty co plánujou Transmongolskou nebo transibiřskou magistrálu přes Ulanbatar tak víza do Mongolska potřebujete, a je jednodušší je dostat v Hong Kongu pokud máte cestu kolem než v Číně...

Více méně potřebujete opět nějaké papíry o potvrzení adresy ale po mě je nijak nevyžadovali takže je jen mějte po ruce. Musíte mít kopii pasu, pas a fotku.
Formulář vám dají na ambasádě (narozdíl od ostatních ambasád), většinou vám i poradí pokud nevíte co a jak vyplnit.

Jak se dostat na Mongolskou ambasádu v Hong Kongu?

zastávka MTR Central, Exit A, zůstanete nahlavní cestě a pokračujete po Des Voeux Road a narazíte na WING ON HOUSE (jedna z těch business vysokých budov) tam vyjedete výtahem do 15 patra :) Hotovo.

Adresa pro ty co mají smartphone: Consulate of Mongolia in Hong Kong
Unit 1505, Wing On House
71 Des Voeux Road Central
Central, Hong Kong

Jak dlouho trvá vyřízení?

Mi to dali za jeden den, první den jsem přišla s pasem a vyplnila jsem vše a druhý den mi řekli přijďte si s potvrzením o zaplacení a dáme vám pas.

Od pondělí do pátku, 9:00-13:00, 14:00-18:00

Druhy víz (a všeobecné info v angličtině) najdete tady, nejjednodušší jsou turistické, pak nepotřebujete žádné potvrzení jízdenek ani hotelů, pokud chcete tranzitní tak musíte mít přesné datum, stačí jim jen booking/rezervace takže čistě teoreticky něco zabookujete na netu a máte to levnější ale na kratší dobu a pak je nemůžete prodloužit...

Cena: 604HDK (=zhruba 1500Kč)

Příjemnou cestu a jinak klidně pište kdyby byly nějaké dotazy :)

Víza do Kazachstánu, vyřízeno z Hong Kongu :)

25. dubna 2013 v 13:42 | Kwítko |  Hong Kong
Opět další vízový příspěvek... to jen kdyby někdo z vás plánoval stejnou volovinu, totiž dostat se do Evropy po zemi, bez letadla z Hong Kongu a vidět při tom co nejvíce států :)

Takže už jsem zmínila Čínu, teď jsme u Kazachstánu a později napíšu i o Mongolsku a Rusku. Ano, Ruské víza můžete dostat i v Hong Kongu (ae je pravda, že pokud nemáte jejich ID kartičku tak to může být problém, každopádně kdybych se nepřipoměla tak ji po mě asi ani nechtějí). Jinak tohle jsou víza do Kazachstánu BEZ cestovní agentury, takže NA VLASTNÍ PĚST :) je to levnější a já nikdy nemám ráda spoléhat se na nějaké cestovky takže tak...

Ale teď už Kazachstán... To bylo asi nejnáročnejší vízové oblétávání... teda vše šlo v pořádku a nakonec mi i popřáli hezkou cestu, ale tolik papírů a dokumentů co potřebujet je děs.

Naštěstí už nepotřebujete zvací dopis a tak alespoň něco odpadá..

Co potřebujete pro vyřízení víz do Kazachstánu:
- fotku
- nějakou ID kartu (já tady v Hong Kongu bych měla použit HK ID ale ten den sem ji ztratila a vlastně jsem dostala víza na studentský průkaz)
- potvrzení o pojištění
- itinerář (alespoň tak zhruba, stačí do přihlášky vypsat nějaké města, ale alesoň u mě to fakt kontrolovali a ptali se co a jak, tak i když si to vymyslíte dejte si záležet ať víte názvy alespoň nějakých měst)
- potvrzení adresy (já jim dala potvrzení adresy v HK, i v česku nevím jestli byly potřeba obě)
- předem vytištěný formulář i vyplněný (na konzulátu/ambasádě ho nemají!!!) stáhnout ho můžete tady (klikněte na visa application)
- pas s alespoň 2mi volnými stránkami a platný nejméně 6měsíců po odcestování
- kopii přední strany pasu
- důkaz že jste víza už zaplatili (viz níže, v bance vám dají potvrzení o zaplacení, musíte to provést před žádáním o víza)
-výpis z bankovního účtu za poslední 3měsíce

... zkrátka je toho hodně, je opravdu lepší mít více nějakých papírů a potvrzení než méně, poltická situace v Kazachstánu je taková všeljaká tak možná proto jsou tak přísní, nevím teda jak je to v česku (přes agenturu to bude lehčí ale drahší) ale tady sem netrpělivě seděla v křesle před týpkem z ambasády zatímco on si prověřoval papír po papíru a vyslýchal mě jak někde na policii (kde? kdy? na jak dlouho? odjezd? příjezd? název města? agentury? důvod?)


Jak zaplatit víza?

Takže musíte zajít na pobočku banky (HSBC)- Hong Kong Shanghai Banking Corporation (taková červená, nejznámější v HK) a prostě jim řeknete, že chcete zaplatit XXX US (cena záleží podle typu víz a taky jak rychle je potřebujete)
na účet: 400-383097-274 (Account of the Consulate General of the Republic of Kazakhstan in the HKSAR and Macao SAR)
přesné ceny podle typu víz najdete tady, pro obyčejné turistické víza v normální době je to 20US.

Když to platíte nemusíte mít US dolary, stačí říct v bance, že chcete jim poslat těch např. 20USD ale že platíte v HKD...


Jak se dostat na konzulát?

stačí se dostat na MTR Sheung Wan (konec modré linky, jedna zastávka od Central), exitem D1 se dostanete do nákupního centra, jednoduše vyjděte asi 2patra (následujte ostatní) a v centru se koukejte po cedulích "West Tower" je to přímo v tom centru, dovede vás to k výtahům kde vyjedete do 31 patra, tam je konzulát.

adresa: Unit 3106, 31 Floor, West Tower, Shun Tak Centre,
200 Connaught Road Central, Sheung Wan

kdy? od pondělí do pátku, od 10-13hod

Jak dlouho to trvá?
Na konzulátu se jistí tím, že řeknou že to může trvat DO 7 pracovních dnů, každopádně já tam šla ve středu a bylo mi řečeno, zavolejte si v pondělí... Zavolala jsem a řekli mi že je to hotovo a že si můžu jít víza hned vyzvednout.
Takže bych řekla, že déle než týden ne :)


Nevím kolik to vyjde přes agentury, ale mě to nakonec stálo 400kč, a asi 4pracovní dny :) to bych řekla, že je "fair deal" :)

Pro ty, co ovládají angličtinu tak zde je jejich oficialní webovka.

Jak získat Čínské víza v Hong Kongu

22. dubna 2013 v 15:00 | Kwítko |  Hong Kong
Takže jen taková rychlovka jak je to s čínskými vízy...

Jednoduché!

Máte dvě možnosti... vlastně 3 :)

1) ta nejjednodušší, nejrychlejší ale nejdražší
v Hong Kongu jsou stovky cestovek které vám víza udělají na počkání, cena je od 700hdk - 1000hdk (2500Kč), stačí jít do centra do kterékoliv cestovky a dát jim pas a fotku a prachy...
+ rychlé, jednoduché
-- drahé

2) složitější, levnější, nejrychlejší
- můžete si sami zajít na abasádu a projít si sami vyplňováním formulářů (upřímě to trvá maximálně 10min) a počkat ve frontě (když jste tam ve správnou chvíli nebo ráno tak déle než 20min nečekáte) a poprosíte o extra fast... je to pořád levněší než přes agenturu (která si účtuje od 200-500 jen za vyřízení) a máte to stejně rychle (do druhého dne).
Cena 250hdk za normální víza +150 za extra rychle poplatek

3)složitější, nejlevnější, trvá nejdéle
- stejné jako možnost 2 ale počkáte si 4pracovní dny (včetně toho kdy jste zažádali, tzn když žádáte v pondělí odpoledne tak si víza ve čtvrtek ráno už můžete vyzvednout) a tím pádem vás to stojí jen 250hdk. (600kč) To platíte až když si víza vyzvednete, takže kdyby bylo něco špatně neplatíte.

- rady, typy, připomínky - vůbec to nehrotí... já neměla žádný plán, žádnou rezervaci hotelu, ani letenku, ani jízdenku na vlak prostě nic, pojištění taky nechtěli

kde?

Zastávka MTR Wan Chai, exit A1
- vyjděte z A1 exitu, a budete pod takovým mostem (nadchodem) na něj vyjděte nahoru a jděte až nakonec. Pak sejděte zpátky dolů na cestu (nevcházejte do budovy) sejděte na pravo. Pokračujte rovně pod další most a ta v rohu už je i cedula China Visa dokonce tam uvidíte řadu lidí

7th Floor, Lower Block, ChinaResourcesBuilding,
No.26, Harbor Road, Wanchai, Hong Kong SAR


Když tak tady najdete všechno info :)

nebo komentáře, ráda pomůžu :)

Koňské dostihy - náplň důchodců v Hong Kongu

22. dubna 2013 v 11:14 | Kwítko |  Hong Kong
Sobotní odpoledne, původně v plánu bouřky ale nakonec se sluníčkem a tak jsme se s kámoškou rozhodly zaskočit na koníčky... Jedna z těch známých věcí v Hong Kongu. Dosthihy jsou tady velký buissnes :) tak proč si taky nevsadit...
V dnech kdy jsou závody (to zjistité na jejich webovkách nebo na info Hong Kong/discover HK webu nebo proště na googlu) můžete MTR dojet až na samotné závody. Zastávka RACECOURSE je totiž v provozu jen v tyto dny. Je několik míst kde můžete jít, my teda byli již v zmíněném RaceCourse to je v Sha Tin (New Territorries) celkem kus od centra...

Zaplatíte jen 10hdk za vstup (pokud nechcete nějaké super extra VIP kupé někde nahoře za sklem). A za těch 10hdk (25kč) si můžete jít sednout nebo i stoupnout hned vedle běhajících koníčků!Máte tam i velkou obrazovku takže odkud kolik vidítě vše s přehledem. Co se závodů týče, začínají většinou kolem 13hod. a je tak jeden závod za půl hoďky, mezi tím koně odpočívají, oni uhrabávají trávu, lidé si sázejí...

V samotném středisku je několik fastfood restaurací i těch normálních, ceny jsou v pohodě, je tam i McDonald takže hlady neumřete a hlavně je tam pivo :)


přiblížení typických paneláků v hK


Co se sázení týče, tak uvnitř je spousta stánků s "INFO" tak tam vám vše vysvětlí a pomůžou si vsadit. Asi jsou zvyklí na nadšené turisty kteří si chtějí vsadit. Více méně si můžete vsadit na jedno číslo, na tři čísla, kombinaci vítězů, první trojku... no je toho hodně, ale tam vám přímo pomůžou vyplnit ten papírek a vy s tím pak jen skočíte k okýnku (je jich tam hodně) a řeknete kolik si chcete vsadit, můžete ok 10hdk...

S námi se začal bavit jeden starší dědula (překvapivě mluvil anglicky) a říkal e si vsadil na 9ku, měl tam spoustu novin a papírů s výsledky a různými čísly a tak (takových dědulů tam potkáte stovky). Tak jsme si řekly že to taky zkusíme a vsadíme si :) bohužel nám to nevyšlo ale byla sranda :)

Nepijou pivo ale kafe z mekáče, ale pokřikují a fandí stejně jako se fandí u nás u hokeje! Dokonce jsme viděly dědulu který běžel vedle tratě s koňmi (ti byli mnohem rychlejší ale alespoň to zkusil, že?)

Každopádně doporučuju pro atmosféru! Určitě jestli máte nějakou chvíli tak si tam zajděte :) Hlavně je to jen 25kč (1euro!) a zábavy dost :)

Stovky opiček v Hong Kongu, pozor na jídlo!

22. dubna 2013 v 10:56 | Kwítko |  Hong Kong
Tak se mi to chýlí ke konci, už mi v Hong Kongu zbývá jen pár týdnů a tak doháním co se dá...

Nedávno jsem si uvědomila, že jsem ještě nebyla na tom známém Monkey Hill v Hong Kongu, kde prý mají být volně běhající opičky a tak sem vzala sebou Slovenskou kámošku a "off we go". :)
Jak se dostat na Monkey Hill?
Buď to z Sham Shu Po nebbo Cheung Sha Wan MTR autobuse 72, (mělo by to být hned někde vedle MTR ale my to nenašly) a tak jsme se přesunuly na možnost č.2. - z Nathan Road (ta nejhlavnější ulice) mezi MTR Prince Edward a Mong Kok nasedněte do autobusu 81.
V obou případech vystupte když se na vás budou v autobuse všichni divně koukat. (Kowloon reservoir) Ale jsou tam asi 3 zastávky kde více méně zažijete dost opiček.

No a pak už jen následujte buď lidi nebo opičky. Jsou opravdu všude a je jich opravdu hodně. Neberte si sebou žádnou igelitovou tašku nebo sáček, krmení je dokonce nelegální a můžete za to zaplatit pokutu a když tak jdete mezi těmi asi 100 opicemi a občas se zastavíte a vyfotíte je, dejte si pozor aby ste se jim moc nekoukali do očí, ty velké jsou opravdu agresivní a fakt jsem věřila tomu, že by na mě občas málem vyskočily...

Každopádně stálo to za to, je tam i hodně malých opiček a fotek budete mít určitě dostatek!
Je tam asi 5 různých chodníků všechny dobře značené a hned u zastávek takže se opravdu neztratíte a opice určitě nadete :)


Nejlevnější Hvězdičková restaurace Tim Ho Wan se přestěhovala :)

12. dubna 2013 v 8:46 | Kwítko |  Hong Kong
To jsme si tak jednou s kámoškou řekly, že je na čase si opět zajít do té nejlevnější hvezdičkové (Michellin star) restaurace na světě... Jmenuje se Tim Ho Wan, a je to prostě nejlepší Dim Sum který se dá snad na světě sehnat!

Původně byla restauračka u Mong Koku, tam to bylo vždycky na čekání v řadě alespoň 2-3hodiny, a vlezlo se dovnitř asi 20lidí maximálně... No a tak to beru jako opravdu chytrý tah, že se přestěhovali.. Mohli by o tom ale informovat předem :))

Když sme s kámoškou konečně dorazily na místo, tak jsme zjistili že restauračka už tam opravdu není, (to poznáte například podle toho, že neuvidíte žádnou řadu čekajících lidí) ale žádnou adresu jsme nenašly... Tak jsme zagůglili (dobrá, uznávám výhodu smártfounu) no a zjistili jsme, že musíme přes celý HK... Teda když půjdete pěšky tak to asi tak daleko nebude, ale MTR musíte 4krát přestoupit (nebo 3* ale je to delší)... přitom na mapě je to fakt kousek!

No ale abych to zkrátila, jestli se plánujete do restaurace dostat, nasedněte (nebo se dostaňte) na MTR Olympic. Přímo se zastávkou je propojené velké nákupní centrum... (EXIT D tuším).
To celé projdete a z venku to najdete. Nebojte to se nedá přehlédnout, přesto, že zvýšili kapacitu asi o 200% venku neustále a stále čekají lidé ve frontě :) Naštěstí tentokrát jsme čekali en asi půl hodiny (byla to sobota kolem 12hod takže nezvyklá doba pro místní na oběd).

Ale Dim Sum stojí za to, a cenově je levnější než v mnoha jiných Dim Sum místech!
myslím že jsme za dvě platily 100HDK, což znamená 50HDK na oběd což je opravdu dobrá cena v HK :)

dobrou chuť :))