Bornejský číňan, ubytko zdarma ale hodně alkoholu prostě škodí...

11. března 2013 v 16:01 | Kwítko
Po Kinabalu jsme měli ještě pár hodin před setměním a tak jsme se rozhodli ještě dostopovat do Kuningjau a ušetřit nějaké drobné za ubytko, protože v Kuningjao bydlel Joshua, ten místní klučina co s námi cestoval. Tak sme si s Laurou a ním dali sraz v tom městě a stopovali... Měli jsme štěstí a dorazili tam celkem na 3 stopy a poslední řidič nás hodil dokonce na super místo na jídlo... Vedle autobudové zastávky směr KK je levný food court, mají tam všechno možné za pár MYR (cena normálně kolem 4-6MYR/30kč za jídlo).

Tam si k nám přisedl upovídaný a přiopilý čínský chlapík, angličtinu měl opravdu ubohou a pak sem na něj zkusila čínsky a už sme se ho nezbavili... mají tam jiný přízvuk v čínštině takže mi to dělalo probléme (navíc když byl přiopilý opravd nebral ohledy na to jak se mluví s cizincem), každopádně nám nakonec navhl že můžeme počkat na kamarády a přespat u něj, že má velký barák... A tak se i stalo, neboť Joshua řekl že u nich mají nějaké oslavy takže u nich přespat nemůžeme...


No a tak se stalo že sme se ocitli někde u někoho :D byla sranda, ten typek pil pivo i na snídani, ale my měli každý velou čistou postel, teplou sprchu a klimatizaci... Ráno nás hodil na cestu odkud sme stopovali směr Brunaj a tak nám nakonec všechno vyšlo bez problémů.

Brunaj byl 250km od nás, trvalo nám to skoro celý den, dorazili jsme před setměním. V Brunaji to bylo stopování jedna radoost, často nás lidi hodili před hranice a my přešli a pak zase stopovali, je to lepší protože občas se lidi bojí brát přes hranice, kdyby sme náhodou měli problémy s pasem...

Jak už jsem zmínila, tahle cesta Kuningjao-Brunaj (BSB/hlavní město) nám dala 9razítek do pasu... takže se ani nesnažte pas schovávat :)


cestou jsme našly v těch malých vesničách zajímavé věci :D

do jednoho auta se nás vešlo 9!! řidič zastavil a řekl at se nebojíme že nás vezme všechny 4... no bylo to o držku jak se říká ale stálo to za to!
tady se všemi členy "posádky" přeplněného auta...

Lidé nám cestou zastávali na různých zajímavých místech na fotky nebo jen tak pro zajímavost...
třeba na čajové plantáže, ty byli vlastně kousek od Kinabalu Park nebo dům naruby, ten je cestou směr Kiningjao.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama