Puli, Sun Moon Lake a úžasná cesta přes hory do Hualien

21. února 2013 v 15:00 | Kwítko |  Taiwan
Tentorkát píšu cestování ve zkratce... Byla jse na týden s rodinkou na Taiwanu ale většinou jsme jezdili po stejných místech jako já minule :)
navíc jeden super hodný týpek nás ceý týden vozil všude autem, a chodil s námi na výlety a tak... takže žádné autobusy ani vlaky nebyly zapotřebí :)

A každý den sme spali u kámošek které mám z minula nebo přes CouchSurfing sem někoho našla... ah... Tajvan... Já se tam asi přestěhuju! Ti lidé jsou tak úžasní!

Puli - to je takové malé městečko v centru (doslova srdce Taiwanu). Je to v horách a kousek od tama je i Sun Moon Lake - jedna z největších atrakcí Taiwanu. V Puli samotném se dají dělat nějaké výlety po horách a pak tam je několik krásných chrámů. Je tam ale jeden který stál několik milionů a ten je budhistický s plno sochami, zlatou kopulí a celý z mramoru... stojí za to tam zajít... je to nové a nevím jméno ae všichni budou vědět když řeknete "ten drahý" nebo "ten velký"...

Sun Moon lake bylo hezké, ale hrozně moc turistů protože jsme am byli ve špatné době... Koupíte si levně "jízdenku na loď" a vozíte se z jednoho místa na druhé... spíše takové turisticcké ale prostředí krásné...


Nejlepší pak byla cesta z Puli do Hualien... je to jen asi 120km ale trvalo nám to kolem 5-6hodin. Je to totiž přes hory v průměrné nadmořské výšce kolem 2000-3000mnm. A estou můžete i na nějaké výšlapy.... Výhled dokonalý a úžasný, autobusy tam jsou prý hrozně problémové ale i stopovat by se prý dalo... My pak stopovali v Hualienu z Toroko do města a šlo to hladce :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama