Langakwi

25. ledna 2013 v 17:00 | Kwítko |  Malajsie
Z Koh Samui už do Malajsie...
Malajsie v pár slovech? Dokonalá a úžasná!

Trajektem zpět do Surat Thani a buď můžete super spešl (drahým) vlakem s postelí zajet za hranici a tak na trajekt, nebo my, ti co šetří sme si vymysleli záživnější (a levnější) cestu...

Surat Thani noční vlak do Hat Yai (110Batu s mistenkou, 3třída a škoda že nemám fotku, protože sem nikdy neviděla tak moc lidí ve vlaku, paradox je že většina spala na zemi, takže nic ve stylu Indie) z Hat Yai tuk tukem na autobusové stanoviště (100batu, hajzli využívají že neexistuji zadne normalni autobusy) a pak miniva za 120B do Satun, od tama ferry za 300Batu. a huráááá a jsme v Langkawi!!

tohle je jen ukázka, že továrny mají všude... Langaki je mnohem hezčí!

Ubytováni - původně sem měla CS, pak napsal že nemůže hostit dva (mě a Jakuba) tak se napsala na posledni chvíli někomu jinému... bylo to stylem "za 2hodiny jsme tam, ubytuješ nás?"

Víc se na nás štěstěna usmát nemohla, odpvěď byla ano a co lépe, Langakwi díky našemu hostu a jeho dalšího couchsurfera který byl z Kuala Lumpur bylo nejlepší místem celého výletu co se lidí týče.


jídlo, jak říkám je úžasn všude :)

Co bylo tak úžasné na našem hostu? Tak zaprvé - má 5psů, za druhé má 20koček, (a jednu slepici) a za třetí - všechno to jsou zvířata, která srazilo auto, jejich majitelé je týrali, byli nalezeni na ulici apod. Všichni jsou roztomilí, úžasní a dokonalí a vděční za všechno. Majitel je po nich, hodný úžasný a je ukecanější než já (a to je už co říct!!!!)


Za další, ten týpek (Suria) co byl u něj stejně jako my - ubytovaný na poslendí chvíli - měl auto, a byl taky super týpek.
za další další, Jeff (náš hostitel) nám ukázal plno míst které jsou "jen pro místní" takže sme viděli úžasné jeskyně, krásný vodopád a plno míst o kterých jen tak nikdo neví...


Kokosy, to je moje :)))))

Psí jídlo, kočičí jídlo, lidské jídlo... Kočka sedí na tom psím a pejsek to asi moc rád nemá :D

Jeden den sme teda jezdili po okolí a navštěvovali turistické i ty méně turistické místa... Skybridge je a byl zavřený tak sme ani lanovkou nahoru nejeli (chtěli za to 30ringit) a je to jen kopec... misto toh jsme pak šli na ten dokonaly vodopad...

zkoušeli nejake super jídlo a celkove relaxovali...

Druhy den to bylo ještě lepší... rozhodli jsme se jít na kajak... na otevřené moře... a jak to dopadlo? dostali jsme se na ostrov (to vám byla makačka!)


na tom ostrově dělali Parasliding a tak sme to zkusili, bylo to bomba super megalomanske!!!!!!!! lítáte za lodí, nad ostrůvky a nad mořem.. no žůžo!Po asi 10marných pokusech udělat fotku kde všichni skáčeme jsme to vzdali :D (ano kazím to hlavně já)


Bomba lidi a parta!

Za drogy (a jedině za ně) je trest smrti v Malajsii a Singapuru... drsné co?

A teď zas zpátky ke kajakům...
takhle jsme vypadali před tím... nadšení a plní élánu...

a takoví jsme byli i potom, rozdíl byl v tom že můj foťák neumí plavat, a vlstně on to ani nezkoušel ale nějak navlhnul a asi nemá rád vodu, tak onemocněl... ajako optimista si vyžuduju právo říct, že můj foťák je v kómatu... momentálně jsem ho dala do nemocnice ke ho napraví a bude zase plně funkční...


My jsme čecho/slováci, na nás zákazy neplatí...

Pro pesimisty to byla větší ztráta... Kuba přišel o smártfouna... ten asi taky plavat neumí (pořád říkám že nejsou tak smárt!)


osudový moment, kdy se převrátil z lodě, a po několika marných a jednom úspěšném pokusu nasednout zpět jsme zjistili že sme ztratili pádlo... (o fotáku a mobilu jsme to zjistili až později)...

jedna z výhod ale byla že bez třetího pádla jsem se zpátky skoro celou cestu vezla... no přece nebudu pádlovat když nemám čím, že??

O langkawi snad ještě musíte vědět že je to "DUTY FREE" takže žádné taxy/daně na čokoládu/alkohol a cigarety... mě teda hlavně zajímala ta čokoláda... jak hodně jí tam bylo! a jaká levná byla!!!

Suria jsme potom ještě potkali v Kuala Lumpur a tam jsme dokonce u něj jednu noc zůstali s jeho rodinou... no prostě je super mít známosti!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama