Kanchanaburi - nejlepší místo celého výletu

25. ledna 2013 v 13:00 | Kwítko |  Thailand
Z BKK jsme se rozhodli pro další destinaci Kanchanaburi. Nejlepší a asi nejlevnější jak se dostat z Bangkoku do Kanchanaburi (Hellfire pass, Erewan waterfalls...) je dojít na Victory Monument, od tama za 110Batu minivanem přímo na místo. trvá to 2-2,5hod. jízda bláznivá a jestli máte velký batoh připravte se, že ho budete mít celou dobu na nohách.


Erewan vodopády

Z autobusové zastávky, kde jsme zjistili že za svezení do lokality k hostelům chtějí asi 60Batu (po smlouvání), (je tam totiž asi 5ulic blízko u sebe kde jsou všechny hostely, hotely a guest housy) sme se rozhodli jít pěšky. Je to asi 20min chůze, cesta je jednoduchá, dojít na hlavní cestu a pak pořád rovně, za hřbitovem doleva. Hřbitov neminete je to turistická atrakce... Jsou tam pochvání Australani američani, britové apod. prostě lidi kteří zemřeli při stavěí železnice. Pkud chcte více o historii mrkněte na film "Most přes řeku Kwai"... tohle je přesně místo o kterém je ten film.

po pár dnech si zvyknete vidět opice všude... ano tato cedule je mířena na opice, ne na místní :D

My sme se poptali v pár guesthousech a nakonec zjistili že nejlepší a nejlevnější je Jelly Frog, byl asi i nejznámější. 150 Batu za jeden pokoj s dvojposteli, společné sprchy... ale měli jsme krásný domeček na vodě! takže když projížěli lodě tak se to houpalo. Suprové!
Půjčili jsme si ještě ten stejný den motorku za 200Batu na 24hodin. Rozhodli jsme se že ještě stihneme Hellfire Pass... a udělali jsme dobře, přesto, že je to asi 80km daleko (na motorce to vyjde asi 10* levněji než když pojedete s nějakou skupinou autobusem nebo přes hostel) tak jsme tam byli asi za hodku a pul. Ted když už jsem i já řídila tak sme se mohli střídat za "volantem".
Dokonalost! Cedule "pozor, přechází zde sloni" mě prostě dostala :D


Na Hellfire Pass doporučuju zajít před setměním. Je to asi 4-5km procházka lesem, po staré železnici. Úžasný výhled, krásné místa a hlavně k večeru kdy slunce zachází se všechno odráží v takovém měkkém oranžovém světle a to do toh prostředí prostě sedne. A hlavně, my nepotkali ani jednoho turistu cestou zpět a jen pár se jich vracelo když my jsme přijeli. Takže celé místo jen pro nás! Žádní turisti!!!


Hellfire pass je asi 5km cestička lesem, ale není to dokola, dojdete na konce a musíte se stejnou cestou vrátit zpět. Taky doporučuju normální obuv... žabky moc ne, i když asi byste to zvládli :)

pohoda, klídek a relax! :)Než sejdete dolu na železnici doporučuji mrknout do muzea, kde vysvětli něco více o historii. Je to malinké ale hezky udělané, ale zavírají ve 4 nebo 5odpoledne.

Frajerka řidička :D

Naše ubytování na vodě. ten předposlední pokoj byl náš... Hned bych jela zpátky!Druhý den jsme se vydali na Erawan waterfalls... Druhá nejznámější věc poblíž... mimo vodopády a Helllfire pass se ještě jezdí na tygří chrám, kde uvidíte kolik tygrů chcete a můžete se s nimi fotit apod. ale jen vstup je asi 800Kč a za fotku nebo za přiblížení aod za vše chtějí peníze. A bylo nám řečeno že pár hodin tam se může vyšplhat až na několik tisíc KORUN! takže jsme se rozhodli že tam nejdeme :D

Na motorce fakt není těžké nikam trefit. Vše je rovně po cestě a všude jsou cedule.
Vodopády byly dokonalé a úžasné, asi nejhezčí jaké jsem kdy viděla!


Je tam as 7 hlavních vodopádů, a jak procházíte lesem jdete postupně od level 1 ž k levelu 7. Pak se zase musíte vrátit celou cestu zpátky. Jděte brzy - BRZY ráno... My jsme se vraceli zpět z rchního vodopádu před obědem a proti nám šel celý VÁCLAVÁK! a co hůř tak lidi chodili v plavkách s ručníkem jak na koupák. prostě kolem 10 začnou přijíždět autobusy plné turistů a tomu je lepší se vyhnout.

Jinak plavky si berte sebou, zaplavati si můžete a ráno klidně i sami!Cestou zpět, když jsme vraceli motorku se nám podařilo spadnout s motorkou (dosova 3minuty před tím než jme jim ji vrátili!) ale stáli jsme skoro na místě jen jsme se rozjížděli a podkloouzlo to, takže to schytal jen řidič (to já tentokrát nebyla :D) ale Jakub měl jen odřenou nohu, hůř na tom byla asi motorka, ale jak jsem už zmínila, nikdo si ničeho nevšiml.

Pak když už budete v okolí je fajn zajít si na ten Most sám o sobě. Je to prostě velký černý most přes řeku. Ale patří to k hostorii.

My večer jeli vlakem do Chompton za 460Bathu, odjezd byl o půlnoci z Nakhom Pat a tam jsme se dostali minibusem.
Nakhom Pat má úžasný noční trh s jídlem tak tam si určitě zajděte. Je tam i nejstarší Pagoda... my to stihli navštívit před tím než nám jel vlak...
a tohle byla (nekecám!) naše večeře... náhodou t bylo fakt dobré! ti tlustčí byli více šťavnatí, ten zbytek jako čipsy... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama