Cameron Highlands - čaj, čaj a čaj!!! (a možná jahody)

25. ledna 2013 v 19:00 | Kwítko |  Malajsie
Takže poslední výlet v přírodě pro nás byl Cameron... Tady jsme opět našli CS takže ubytování zadarmo a užitečné rady k tomu :)

Ubytoval nás super týpek kerý nás vyzvedl na zastávce, má ženu a dvě malé holčičky, roztomilá rodina.. zajímavé bylo že přesto že měl 2auta, skvělý foťák, smartphone apod. podmínky v baráku tomu neodpovídali... pak nám řekli ž emají ještě jeden byt v centru města a ten pronajímají...Každopádně, Cameron Higlands je místo čajů a na to jsem já ujetá (hned vedle čokolády)... takže mi stačilo jen chodit dokola a užívat si to... z hlavního města (Cameronu, tam kde vás vyhodí autobus) můžet jít pěšky po cestě asi 4-9km... záleží kam chcete dojet... Motorka je drahá na půjčení ale my jsme se prošli a viděli všechno co sme chtěli.

občas se zastavili a dali si čaj :) ale celkov ztratíte se tam zrovna těžko protože je tam opravdu jen jedna cesta...
Nejlepší bylo když sme šli na Včelí farmu (žádné včely tam neuvidíte, jen drahý med :D) ta je hned vedle jahodové farmy (věřte mi, stačí vidět jednu, je jich tady asi 20 ale prostě jahody jsou všechny červené!)
Každopádně na včelí farmu je to do kopce, a týpek zastavil s autem a řekl at si naskocime dozadu na přívěs... tak sme si sedli a doslova si stopli řidiče.. ten nás svezl až na úplný vrchol kopce (úplně jinde než sme chtěli) ale... tam byla další ajová plantáž!!!! úlně bombastické!!!!Tak co jiného nám zbývalo než cestou dolů stopovat.. a ono to fungovalo! tak sme si zastopovali dolů a cestou se zasstavili na té včelí farmě... jak říkám nic moc a tak sme došli ten kousek úplně dolů a to už bylo k pozdnímu odpoledni tak sme si řekli že dojdeme do te vesničky kde to ted "bydlime" ale to bylo dalších 5km... no co už... už sme se rozstopovali a tak sme pokračovali :)Ve vesničce sme počkali na našeho hostitele a ten nám půjčil auto (sám se šel koukat na fotbal) a my si autem projeli zbytek míst který sme předtím nestihli projít.

Je tam nejvyšší bod kde se dá vyjet autem a je to přes 2000m.n.m. tak sme si tam vyjeli (přece nebudem šlapat, že?)
No a pak sme se rozhodli že je zbytečné v Cameronu zůstávat další den protože i ten čaj omrzi protože je to pořád jen zelené, jahody jsou pořád jen červené a všechno je turisticky zaměřené... ono samo město/usedlost tam není déle než století... to až Britové založili speciálně pro farmy a teď jsou turisti hlavním příjmem tak to celkem omrzí..

Ale čaje si nakupte, jsou levné a úžasné!


skáču radostí... čaj čaj čaj!

náš stop... pěkně vylezt dovnitř a jedem!


chňa chňa chňa!!!!


No určitě bych tam jela znova, ale když už tak na déle s tím že bych si zašla na nějaké ty výlety do hor... já na to neměla boty a to zrovna může být úžasné :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama