Bangkok bejbe! aneb Tchajsko, těš se!

25. ledna 2013 v 9:00 | Kwítko |  Thailand
A další trip je za mnou... Tentokrát 22dní s batohem na zádech z Bangkoku do Singapuru...
Destinací č.1. Bangkok (levné lety, hnízdo všech "backpackerů" a celkové prý cestovatelský ideál)...

O Bangkoku se rozepisovat moc nebudu, zas tak moc mě neuchvátil. Má pár hezkých míst, ale je to prostě jen velké Asijské město, kde obyvatelstvo se téměř rovná obyvatelstvu celé České Republiky...

Takže první den - procházka města - byl fajn, ale mnhem více doporučuju "temple-hoping/hunting" - chrámy, kterých je ta hodně, jsou úžasné a nejsou úplně v centru.

pohoda, klídek a tabáček... nevyvinuté Asijské země/kouty světa si naštěstí zachovali aspoň trochu lidskosti a dopřejou si občas klid... to je fakt, že tady v Hong Kongu to neuvidíte..

Každopádně, teď už k výletu...

přiletěla jsem na Don Mueng airport, to je to starší které se už moc nepoužívá, jen pro nízkonákladovky... Jakub - spolucestovatel, se kterým sem se přes Hedvábnou stezku domluvila, že budeme spolu cestovat - přiletěl na to druhé letiště. (Suver..... strašně složité jméno). Naštěstí mezi letišti jezdi ZADARMO autobusy, takže stačí když vylezete před letiště a poptejte se, že chcete shuttle bus na to druhé letiště (je to obou strané), jezdí často a trvá to asi 1-1,5hod.

Potkali jsme se na letišti, a já si předem přes couchsurfing domluvila ubytko a tak jsme napsali tomu týpkovi co a jak a kde máme jít. Dojeli jsme metrem asi 3zastávky a pak nás vyzvedli 2 super týpci (originálně z Pakistanu), pozvali nás na oběd, omluvili se že mají hodně práce a že se nám nemůou více věnovat, dali nám klíče od pokoje, ukázali nám ten pokoj (s koupelnou) a odjeli. Poprvé a naposledy co jsme je viděli. Byl to malý byteček na okraji BKK (Bangkok) a nikdo tam nebydlel a tak to občas dávali cestovatelům ať si to využijou jestli chtějí.

Takže ubytko vyřešené tak co dál? Vlakem do centra a ten den jsme ještě stihli Khao San road, Democracy monument, Golden Mount... prostě jsme tak chodili po městě... po asi 10puchýřích jsem to málem vzdala (já blbá sem si vzala nové boty :D), ztratili jsme se asi 100krát, ale co už.. to už k tomu patří ne?


nějaký monument...

Khao San byla prostě taková ta "populární ulice" kterou najdete v každém městě... V Ostrav je to Stodolní, v Hong Kongu asi někdě kolem Mong Koku nebo LKF apod... prostě hoooodně turistů >>zvýšené ceny >> všchno zboží jen ne to tradiční >> a bavit vás to bude jen pokud jste na takové ulici v Asii už nebyli... jinak prostě... normálka :)

dobrá věc na tom, že se často ztrácíte je, že najdete věci které nebyly v plánu...

narazili jsme na pár hezkých trhů... takových už lokálnějších :)Golden Mount, tu jsme taky hledali celkem dlouho, ale cestou jsme zas našli super jídlo!!

A když už budete v Tchajsku tak nezapomeňte se upíjet těmi jejich "šejky"! úúúasnééé!

no prostě čínské/budhistické/meditační věci to je něco pro mě :)


všechno je to otevřeno i v noci, takže si klidně udělejte procházku po městě... ale vemte si dobré boty a někoho kdo rozumí mapě :) Thajci totiž moc nemluví anglicky!


Večer jsme se dostali zpět na pokoj a připravili se na brzké vstávání. Neboť den č.2. měl jasný plán - chrámy!


jedna z budhistických stup... jsou úžasné a krásné a v Evropě nic takového neuvidíte..

Buddha, buddha a buddha...
Druhý den jsme navštívili Grand Palace, Wat Pho, Wat Arun temple of dawn a zase mnohem víc... zase jsme skoro šude došli pěšky. Wat Arun je 50bathu, skoro vsude chteji nejake drobne za navstevu...

Jinak jsme se přeplavili trajektem na druhou stranu, navštívili ten nejznámější chrám a tam si potom za par stovek zaplatii loďku po kanálu... Já, jakožto milovník zvířat jsem chtěla na SNAKE FARM (hadí farma), ale to byla asi největší chyba... Loď sama o sobě nebyla drahá, byli sme dva, a protoe už bylo k večeru tak nám to dalí za pár stovek Báthu. Ale všem doporučuju nechoďte na tu farmu pokud máte rádi zvířatka... V horších podmínkách jsem zvířata asi ještě neviděla... S hady vám tam ukážou jak jim berou jed a pak jestli chcete vam daji hada kolem ramen apod. ukážou vám jak je odchytávají a ruzne jine blbosti ale ti hadi už se nehýbou, řekla bych že dobra polovina je pod silnými drogami, vyhladověla a polomrtvá. Jde to poznat podle toho jak je zauzlované(!!!) vytahují s pytl a hází s nimi o zem... Mimo to, ty ostatní zvířata mají stršně špinavé klece, bez jídla, mnoho jich je zraněných a třeba ta želva co tam mají ma na krunýři takový nános bahna a mincí apod. že bych řekla že už se nepohla aspoň rok... Fakt krutý pohled, a ještě k tomupo vás budou chtít prachy za vstup... NECHOĎTE!

Ale na kanál si zajeďte, ten byl hezký! uvidíte spoustu různých krásných baráčků, a jiný život :)

všeobecná rada na jídlo v Asii... neptejte se co to je ale zkuste to!

Tchajsko, 8hod ráno, hymna a po dobu asi půl minuty musí každý stát... KAŽDÝ! i turisti!

jeden z trhů :)

na kanále

takhle lidi žijí, občas se jim barák zbortí...

opička na te farmě... bylo mi ji lito, byla chudák špinavá ale tahle aspoň trochu ještě aktivní...


pohled z jednoho z chrámů...


Jedna další věc, je že Thajsko je silně Buddhistické, takže uvidíte všude Mnichy v oranžovém... a jediné co možná uvidíte ještě častěji je KRÁL!!!! oni jsou jim úplně posedlí! Je to děs a smutné, ale fakt šílené!!!
"Máš ústa, umíš číst, můžeš se zeptat. Děkuji"


bleší trh

nejvetší socha ležícího Budy na světě...

Pitná voda zadarmo - speciálně pro turisty!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama