Siem Reap

23. prosince 2012 v 15:00 | Kwítko |  Cambodia

Siem Reap je turistické město. A řeknu to asi ještě několikrát a stejně to nebude dost aby vás to připravilo na šok který uvidíte. A chování které zažijete.

Přijela jsem busem a jako každý backpacker sem se chtěla dostat ze zastávky a najít si nějaký odvoz sama (popř. dojít pěšky) do centra. Můj host - Sajit - měl přijet až kolek 16hod. a já tam byla už ve 14hod. (On nakonec přijel až v 7večer tak jsem si stihla skoro dočíst knížku a zarelaxovat v klidu v zahradách Angor Wat high school, doporučuji! zahrady krásné, hodně laviček a nějaké ty jezírka. 10min chůze od trhu) (Central Old market).

Co sem ale zažila mě fakt překvapilo, autobus zajel do nějaké zahrady a za ním zavřeli bránu. Pak se na vás nahrne tisíc řidičů a každý se dožaduje že nastoupíte k němu (ano, zžila jsem to tisíckrát na Filipínách i Taiwanu ale tohle bylo řeci jen extrem) když sem několkrát řekla ne díky, tak řekli že nějak se odsud dostat musím. Tak jsem řekla že půjdu pěšky. To prý nešlo. Tak jsem řekla že čekám na někoho kdo mě vyzvedne a bylo mi nabídnuté že mě odvezou na místo vyzvednutí. (WTF???)

Tak sem doslova musela zdrhnuout a počkat asi 3min než přijede další autobus (stejné společnosti, neexistuje nic jako všeobecné autobusové nádraží, každá společnost má svoje) no a proklouzla jsem otevřenou bránou. Fuck... nějká malá zaprášená ulička. No to sem dopadla... Každopádně asi po 5min chůze sem došla na nějakou křižovatku. Nejsíš daleko od centra ale sedla sem si na zem a na chvíli chtěla popřemýšlet kam a jak dál a hlavně jak zabít následujících pár hodin.

Naštěstí šel kolem stejně překvapený týpek, (Lichtejnštejnsko) a ptal se na směr do centra. Tak sem se přidala a prošli sme se asi 4km do centra. (cca hodinka)

Tam jsme si před překročením řeky prošli pár hostelů (já měla couchsurfing jen na jeden den, ten druhý Sajit letěl do německa). A tak sem si našla příjemné ubytko na další den za 6US v Home Sweet Home. Příjemní lidé, velké pokoje, čisté, krásné, s TV a klimatizací... (bylo mi řečeno že nic levnějšího stejně neseženu, a pravda je že v centru mi jako nejlevnější nabízeli hostel (8postelí v jednom pokoji) za 5US...)

Pak jsme se spolu prošli na market, tam jsme to prochodili, já si dala nudle a pak sme se rozoučili... Já byla pšky asi 10min od Angkor High school (Sajit mi doporučil at se tam projdu). No a tak sem si dala jeden ananas (jsou fakt úžasné!)
a šla na místo...

Večer sme s Sajitem prošli několik barů, pokecali a dali si pár piv. Potkala jsem spousty lidí a celkově to bylo fajn.

Ráno jsem nikam nespěchala, poté co jsem zjistila že Angor Wat je na jeden den 20US (jen jeden komplex) a lidi tady orpavdu zůstávají na třeba i 5dní (5*20US... no budiž)..

Dostat se tam je dalších cca 15US za tuktuk (20když neumíte smlouvat), já měla motorku za 5US (ale jak říkám já šla na půl dne, já sama to chtěla vidět ale mám raději přírodu a celý den chodit po památkách asi nemusím když jsou všechny stejné).


Po zaplacení 20US dostanete mapu komplexu kam chcete jít. Turistů jsou všude miliony. Já tím že sem šla přesně v poledne, v největším hicu tak jsem naštěstí minula většinu. V poledne lidi spíše posedávají v okolí nebo si zajdou na oběd...Angor Wat je nejznámější, ale já měla raději Ta Prom (tam jsou takové ty velké stromy propletené s chrámem) a Bayon byl taky hezký - takový ten kde jsou ty veliké sochy a tváře :) (foto níže)Dostat se ale z Angkoru do Bayon musíte opět počkat na svého řidiče a jet tuk tukem/motodupem...


Ta Prom

Končila jsem po 5té hodině a to už bylo taky všude ticho a klid, v 5:30 se totiž stmívá ato všichni jedou na západ slunce do Angkor Wat a navíc v 5 se vše zavírá...Angkor je opravdu krásný a má své kouzlo, ale mi ten jeden "půlden" bohatě stačil. Nedřív fotíte fotíte a žasnete, to pomalu chladne a za chvíli zjistíte že když jste viděli tři již zmíněné chrámy (Bayon, Angkor Wat a Ta Prom) tak už je vše více méně jen slabší odvar. Navíc při prohlídce chybí takovéto hrobové ticho u kterého si opravdu můžete prohlídku užít neboť průvodci se překřikují v různých jazycích a lidé stojí fronty na fotky.

Ano, i já si musela postát ve frontě abych mohla mít fotku se stromem nebo tak něco...


Večer jsem dorazila do Home Sweet Home, a potkala jsem tam dva čechy... To byla ale náhoda :) zašli jsme na pivo, pokecali (jsou z Brna) a já pak ráno ve 4 nasedala na bus směr džungle :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama