San Monorom - bez turistů se slony :)

23. prosince 2012 v 17:00 | Kwítko |  Cambodia
Poté co jsem viděla Siem Reap, sem se rozhodla vypadnout někam pryč. Dva dny v SR mi stačily a teď je na čase jet někam do divočiny.

No a jak jinak se zbavit turistů než jet někam kde je těžké se dostat?
San Monorum --> 12-15hod cesty ze Siem Reap, 8hod cesty z Phnom Penh. Aby jste to stihli v jeden den z Siem Reap musíte vyjet ráno v 5hod. (vyzvedli mě v hostelu v 4:30, stálo to 17US, nejdřív jedete to Kampong Cham a tam přesednete na bus smět San Monorom - mondulkiri province). Někteří turisté to ještě zvládnou a dojedou do Ratanakiri, kde je to přece jen známější, ale já chtěla práve někam pryč.

Cestou jsme zastavili dokonce dvakrát! (wow! :D)
a tohle bylo na oběd...Po obědě jsme pokračovali směr San Monorum, to už jsem se v buse seznámila se španělem, holanďankou a izraelkou. Všichni chtěli pryč od turistů, někam do džungle, a San Monorom je jedna z těch kde se můžete jít projít (v Kambodži stále mají nášlapné miny a tak se jinde moc nedoporučuje chodit do džunglí) navíc většina džunglí byla vykácená během genocidy.

San Monorom má stále ve svém okolí ještě pár divokých slonů a tygrů...

My se dohodli na stejné ubytování (2 pokoje pro dva, takže nás to stálo 3.5US každého na noc), San Monorom je malinkaté, takže když vás bus vyhodí máte vše nadosah. Nejznámější (a to asi proto, protože je to jediný) bar je Green House bar. Je to fajn příjemné místo s normálními cenami (2-4US za jídlo 1US pivo nebo shake). Mají wifi... ale je to malinké, neustále plno (všichni turisti v okolí, přesto že jich je pomálu jsou právě tady) takže těch cca 20-30míst co mají je často plných. Zavírají v 10večer. To je všude liduprázdno. Ne všichni mají v San Monorom elektriku takže je to fakt jiný svět. Stmívá se v 6hod.

Náš hostel který byl hned přes cestu (20m od zastávky, 50m od Green House Bar) byl pohodový, čistý a hezký.

Bohužel majitel se nejdřív zdál také strašně fajn ale nakonec se z něj vyklubal typický Kambodžan... ale co už :)

Na jídlo můžete buď do zmíněného baru nebo do Khmer Kitchen (vedle baru) ceny jsou stejné a a dokonce levnější než v místních restauracích nahoře na kopci (ulice je do kopce, zmíněné místa jsou an spodním konci, nahoře jsou asi 2místní restauračky ale nic moc)...

No a teď už k výletu. V hosteu jsme si hned domluvili 2 dny v džungli. Můj původní plán byl Elephan Valley Project (http://www.elephantvalleyproject.org/) který by by za 30US půl dne/60US celý den a šlo by jen o pozorování slonů ve volné přírodě (sloni jsou ale už ochočení) a je to více méně takový domov důchodců/sirotčinec pro slony... Potkali jsme Holanďana který tam byl a říkal že bylo super vidět slon kteří jsou fakt šťastní a žijí si po svém. Dozvíte se hodně informací a tak...Když se objednáte vyzvednou vás v 7:30 u Green House Baru.

Já měla ale 2 dny a tak sem se rozhodla že když už sem se seznámila s tou partou lidí a jsme skupina 4 tak by byla škoda nepodniknout něco. Domluvili jsme si cenu 45US za 2 dny s jídlem, bytováním, dopravou a průvodcem (anglicky uměl jen trochu ale stačilo to)...

Prvni den se jen trekovalo... procházka džunglí, po nějakých kopcích a vodopád. (7m a já z něho skočila!!!!!!!!!)
Přespali jsme v místní vesničce (zážitek na celý život) a druhý den zase nějaké vodopády a sloni.
Takhle asi vypadá můj vysněný dům, domácí zvířátka a tak celkově úžasný život... Tohle už byla cílová destinace po dvou dnech... už trochu vyspělejší vesnička :)

Už jim tu staví i cesty, takže slonů uuž asi nebude tak moc potřeba :) Jinak lidi se kterými jsme byli jsou místní kmen kteří z generace na generaci dědí tradici jak ochočit a odchytit slony z volné přírody a jak na nich jezdit...

Talie a Pep na slonovi :)


koupání se slony :) no nejsou krásní??? Bohužel často končí přepracovaní a ve špatných podmínkách... Naštěstí v Kambodži to není tak strašné jako v Thajsku... ale i tak se lidi vzpamatovávájí a snaží se je zachránit :)

džungleeee

jeden z vodopádů na cestě :)


Vodopády tu byli opravdu úžasné, na cestě jsme nepotkali ani jednoho turistu což bylo taky bombastický odpočinek :)


Náš 5* hotel :) jedna velká chajda, spalo nás tam asi 22 (jedna rodina, my 4 a náš guide a ten byl bratr vlastníka domu).

Takhle se nám vařila večeře... Pejsek a kočička s chlapy se dali dohromady a vařily... Na to asi nemá každý žaludek :) ale chutnalo to úžasně. Hlavně bambusová polévka (vařená V bambusu! ne Z něho!)

já si ji chci adoptovat!!!

All inclusive, 5***** no krásný hotel co vy na to?

kvůli vedrům tráva je věčně vysušená a tak ji místní zapalují aby bylo místo pro novou zelenou trávu a aby krávy a halvně buvoli mělo so žrát...


jak jsem už říkala, elektrika tu není a tak když zabloudíte a po setmění netrfíte zpět, hodně stromů po cestě má takový způsob rychlého světla - je v tom vyřezaná díra kde se hromadí smůla a vy si pak můžete udělat pochoděň během pár vteřin!

Naše partyja!

tak na tyhle klády jsem vylezla a posléze z nich 2*skočila! Njedříve jsem lezla po té přední kládě, ale bylo to příliš kluzké a tak po skoku jsem podruhé lezla bokem, tam to bylo jeětě horší a hlavně nebyla cesta ani zpět a ani skokem dolů.... musela sem prostě vyskákat až nahoru... ale stálo to za to!

n procházce :)


místní trhy... je těžké uhádnout co prodávají...

Nejdokonalejší záchod jaký jsem kdy viděla.. Najdete ho v Green House Bar! Pod širým nebem! :D

a opět vtipná věc... Pumpa... no tady mě už prostě nic nepřekvapí!


oblíbená svačinka, zrníčka z lososových květů :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 26. prosince 2012 v 20:48 | Reagovat

taky bych se chtěla projet na slonovi... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama