Aberdeen, tentokrát ne ten Skotský :)

6. prosince 2012 v 17:06 | Kwítko |  Hong Kong
Jak jsem už asi zmínila, když zrovna nestuduju v Hong Kongu tak studuju ve Skotsku. Přesněji v městě zvaném Aberdeen a na stejnojmenné univerzitě.

Aberdeen můj milovaný, dokonalý a prostě nejlepší mi v posledních dnech tak chyběl, že jsem se tam musela zastavit alespoň na pár hodin... Teda aspoň do toho Aberdeenu co máme i my, tady v Hong Kongu.jela jsem se tam podívat s Gregem, kámošem který sám strávil půl roku v Aberdeenu (tom Skotském) a kterého právě díky tomu znám.

Aberdeen tady v Hong Kongu má význám "centrum" nebo "malý Hong Kong" a to právě proto, že to bylo jako první místo v Hong Kongu nejen obydleno ale také to bylo první místo kde se začalo opravdu stavět.

ach... tady je můj zlatý AberDREAM!


K našemu překvapení jsme zjístili, že ABDN je i tady v HK turistická atrakce a to hlavně kvůlu mořským plodům (je to totiž rybářská vesnice) a většina všech krevet a jiných potvůrek, včetně ryb pochází právě odsud.

Nám se podařilo několikrát ztratit, zabloudit a dokonce i najít cestu ven...
Ale takové to, kdy se ztratíte s místním Hong Kongňanem, a jste na místě kde ani on nikdy nebyl a neočekával že by se tam kdy dostal...tak takové chvíle jsou nejlepší!

Po dlouhé snaze najít tu slavnou plovoucí restauraci jsme našli něco mnohem lepšího - místo kde se vyrábí lodě...!!!!
Takové to pravé, nefalšované, místní, ručně dělané... takové to co nevíte co to vlastně je... takové to kde si nejste jisti kde můžete šlápnout a kde ne... a takové to, kde nikdo neočekává vetřelce... a už vůbec ne cizince!

na takovém místě se prostě nedá nechovat jako neturista!

Po té co nás spatřilo a pronásledovelo několik očí jsme se ocitli právš tam... na nejdokonalejším místě v HK! Nebo aspoň v Aberdeenu! Rybina, lodě, dřevo... ale taky úsměvy, smích, a vřelí lidé :)

právě to co jsem zbožňovala, žádné přetvářky nebo vyumělkování :) takvý olštář v takovém prostředí se prostě často nevidí!


nakonec jsme i my dorazili na tu super plovoucí restauraci... Ano, dostali jsme se na ni, na tu loď :) můžete se tam zadarmo svézt takovou převozní lodičkou! a pak z té lodi - restaurace - sme nasedli na jinou loď a ta nás odvezla zas tam odkama jsme přišli :) do Centra...


V restauraci jsme nejedli, bylo to příliš drahé, a navíc takvoé ty místní a hlavně DIM SUM je stejně lepší!!!
DIM SUM, tohle si nemůžete dovoli neochutnat když jste v HK!

Výlet to byl úžasný, poslali jsme pohlednici z Aberdeenu do Aberdeenu a pořásně se najedli mořských potvor :) ideální pondělí, co?

na ukázku, jak se slaví Vánoce v Hong Kongu, jak asi správně hádáte - sníh tady nemáme :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama