Prosinec 2012

Cheung Chau - ostrůvek bez aut :)

28. prosince 2012 v 10:56 | Kwítko |  Hong Kong
Další den, další plán!

Cheung Chau, ostrůvek asi 45min vzdálený trajektem z centra. (Pier č. 4 myslím), celkem turistický ale pořád hezký :)
Na jednodenní (nebo aspoň půldenní) doporučuju :)

lidí paradoxně více než na Lamma Island, který je asi 3*větší ostrov ale i tak tam je pohoda a klid a trajekt jezdí každou hodinu (i 2*za hodinu) celý den.

Skvělé mořské potvory a dobré a i levné jídlo u přístavu a někoik hezkých chrámů a procházek a stezek po celém ostrově. Turistů bylo mnoho na trajektu ale na cestě jsme jich už tolik nepotkali.

Mnoho lidí tam taky chodí na surfování, cestou jsme viděli nějaké střediska ale na zimu jsou zavřené.
Pohled na stovky rybářských lodí je úžasný, hlavně sme dospěli k závěru že mnoho z nich už se asi ani nepoužívá...


Jsou tam úžasné pláže takže v létě to určitě stojí za návštěvu!


tohle jsou "smetáky" na zahnání ohně... nikdo z nás nepochopil jak se to používá nebo kdy a proč... ale bylo to tam na každém rohu :-D no nejspíš pro ty co kempují nebo tak něco...

A na závěr jeden takový neposlušný Budha (teda tohle bude asi nějaký jiný z jejich bohů...)

Tai O - rybářská vesnička, sušené jídlo a Hong Kongské bénátky

28. prosince 2012 v 10:43 | Kwítko |  Hong Kong
Před mou další cestou do Asie mi zbývá pár dní, a přece je nestráví v pokoji, že?

Tak sem se rozhodla navštívit aspoň nějaké místa, které jsem doteď nestihla a které mám "na seznamu"

Jedním z nich je známá rybářská vesnička "TAI O". Přesto, že je to celkem daleko (odkudkoliv) tak doporučuji navštívit!
Stačí dojet na poslední stanici Tung Chung (stejná jako pro Budhu) a tam nastoupit na autobus smět Tai O. (myslím, že to byl bus č. K11)...


Vesnička je známá pro své skvělé a krásně rybářské domečky na vodě a mořské potvory všeho druhu. Hlavně ty sušené potvory...

Sušené ryby (nebo sušící se) uvidítě všude :)
Takové naše Benátky to jsou :) lidé strašně hodní, jídlo dokonalé a určitě vyzkoušejte všechno možné pouliční jídlo!

chobotnice s kari omáčkou - výborná!! a jen 10HDK
Měli jsme to jako půldenní výlet, přijedete na 1-2hodky se projdete kolem baráčků a uliček, je tam i jeden chrám (Taoistický myslím) a pak buď zpět busem nebo můžete i na výšlap k soše Budhy.

Tai O je taky známe pro delfíny, za 25HDK můžete vyjet na loď kolem dokola a když budete mít štěstí uvidíte i Růžové delfíny, kteří jsou tu jedineční a známí... Já na to nešla protože sme si řekli že počasí nebylo nic moc ale třeba příště :)

je tam i malinké muzeum (zadarmo) a tam mají dokonce i zmínku o ČeskoSlovensku :))) ale hlavně různé nástroje jak že se chytali ryby kdysy a tak různě o historii toho místa


Tak tyhle palačinky jsou moje nejblíbenější v HK, a tenhle stařeček je nejznámější kuchař v tomto oboru, dobrýhc 20min sme stáli v řadě na ně! ale stálo to za to, tradiční, na ohni pečené s úžasnou křupkavou "kůrkou", no delikatesa!


dobrou chuť! :D nějaké sušené jídlo.. já se teda neopovážila... já raději čerstvé...

no tolik znaků pro jeden stát... :D

San Monorom - bez turistů se slony :)

23. prosince 2012 v 17:00 | Kwítko |  Cambodia
Poté co jsem viděla Siem Reap, sem se rozhodla vypadnout někam pryč. Dva dny v SR mi stačily a teď je na čase jet někam do divočiny.

No a jak jinak se zbavit turistů než jet někam kde je těžké se dostat?
San Monorum --> 12-15hod cesty ze Siem Reap, 8hod cesty z Phnom Penh. Aby jste to stihli v jeden den z Siem Reap musíte vyjet ráno v 5hod. (vyzvedli mě v hostelu v 4:30, stálo to 17US, nejdřív jedete to Kampong Cham a tam přesednete na bus smět San Monorom - mondulkiri province). Někteří turisté to ještě zvládnou a dojedou do Ratanakiri, kde je to přece jen známější, ale já chtěla práve někam pryč.

Cestou jsme zastavili dokonce dvakrát! (wow! :D)
a tohle bylo na oběd...Po obědě jsme pokračovali směr San Monorum, to už jsem se v buse seznámila se španělem, holanďankou a izraelkou. Všichni chtěli pryč od turistů, někam do džungle, a San Monorom je jedna z těch kde se můžete jít projít (v Kambodži stále mají nášlapné miny a tak se jinde moc nedoporučuje chodit do džunglí) navíc většina džunglí byla vykácená během genocidy.

San Monorom má stále ve svém okolí ještě pár divokých slonů a tygrů...

My se dohodli na stejné ubytování (2 pokoje pro dva, takže nás to stálo 3.5US každého na noc), San Monorom je malinkaté, takže když vás bus vyhodí máte vše nadosah. Nejznámější (a to asi proto, protože je to jediný) bar je Green House bar. Je to fajn příjemné místo s normálními cenami (2-4US za jídlo 1US pivo nebo shake). Mají wifi... ale je to malinké, neustále plno (všichni turisti v okolí, přesto že jich je pomálu jsou právě tady) takže těch cca 20-30míst co mají je často plných. Zavírají v 10večer. To je všude liduprázdno. Ne všichni mají v San Monorom elektriku takže je to fakt jiný svět. Stmívá se v 6hod.

Náš hostel který byl hned přes cestu (20m od zastávky, 50m od Green House Bar) byl pohodový, čistý a hezký.

Bohužel majitel se nejdřív zdál také strašně fajn ale nakonec se z něj vyklubal typický Kambodžan... ale co už :)

Na jídlo můžete buď do zmíněného baru nebo do Khmer Kitchen (vedle baru) ceny jsou stejné a a dokonce levnější než v místních restauracích nahoře na kopci (ulice je do kopce, zmíněné místa jsou an spodním konci, nahoře jsou asi 2místní restauračky ale nic moc)...

No a teď už k výletu. V hosteu jsme si hned domluvili 2 dny v džungli. Můj původní plán byl Elephan Valley Project (http://www.elephantvalleyproject.org/) který by by za 30US půl dne/60US celý den a šlo by jen o pozorování slonů ve volné přírodě (sloni jsou ale už ochočení) a je to více méně takový domov důchodců/sirotčinec pro slony... Potkali jsme Holanďana který tam byl a říkal že bylo super vidět slon kteří jsou fakt šťastní a žijí si po svém. Dozvíte se hodně informací a tak...Když se objednáte vyzvednou vás v 7:30 u Green House Baru.

Já měla ale 2 dny a tak sem se rozhodla že když už sem se seznámila s tou partou lidí a jsme skupina 4 tak by byla škoda nepodniknout něco. Domluvili jsme si cenu 45US za 2 dny s jídlem, bytováním, dopravou a průvodcem (anglicky uměl jen trochu ale stačilo to)...

Prvni den se jen trekovalo... procházka džunglí, po nějakých kopcích a vodopád. (7m a já z něho skočila!!!!!!!!!)
Přespali jsme v místní vesničce (zážitek na celý život) a druhý den zase nějaké vodopády a sloni.
Takhle asi vypadá můj vysněný dům, domácí zvířátka a tak celkově úžasný život... Tohle už byla cílová destinace po dvou dnech... už trochu vyspělejší vesnička :)

Už jim tu staví i cesty, takže slonů uuž asi nebude tak moc potřeba :) Jinak lidi se kterými jsme byli jsou místní kmen kteří z generace na generaci dědí tradici jak ochočit a odchytit slony z volné přírody a jak na nich jezdit...

Talie a Pep na slonovi :)


koupání se slony :) no nejsou krásní??? Bohužel často končí přepracovaní a ve špatných podmínkách... Naštěstí v Kambodži to není tak strašné jako v Thajsku... ale i tak se lidi vzpamatovávájí a snaží se je zachránit :)

džungleeee

jeden z vodopádů na cestě :)


Vodopády tu byli opravdu úžasné, na cestě jsme nepotkali ani jednoho turistu což bylo taky bombastický odpočinek :)


Náš 5* hotel :) jedna velká chajda, spalo nás tam asi 22 (jedna rodina, my 4 a náš guide a ten byl bratr vlastníka domu).

Takhle se nám vařila večeře... Pejsek a kočička s chlapy se dali dohromady a vařily... Na to asi nemá každý žaludek :) ale chutnalo to úžasně. Hlavně bambusová polévka (vařená V bambusu! ne Z něho!)

já si ji chci adoptovat!!!

All inclusive, 5***** no krásný hotel co vy na to?

kvůli vedrům tráva je věčně vysušená a tak ji místní zapalují aby bylo místo pro novou zelenou trávu a aby krávy a halvně buvoli mělo so žrát...


jak jsem už říkala, elektrika tu není a tak když zabloudíte a po setmění netrfíte zpět, hodně stromů po cestě má takový způsob rychlého světla - je v tom vyřezaná díra kde se hromadí smůla a vy si pak můžete udělat pochoděň během pár vteřin!

Naše partyja!

tak na tyhle klády jsem vylezla a posléze z nich 2*skočila! Njedříve jsem lezla po té přední kládě, ale bylo to příliš kluzké a tak po skoku jsem podruhé lezla bokem, tam to bylo jeětě horší a hlavně nebyla cesta ani zpět a ani skokem dolů.... musela sem prostě vyskákat až nahoru... ale stálo to za to!

n procházce :)


místní trhy... je těžké uhádnout co prodávají...

Nejdokonalejší záchod jaký jsem kdy viděla.. Najdete ho v Green House Bar! Pod širým nebem! :D

a opět vtipná věc... Pumpa... no tady mě už prostě nic nepřekvapí!


oblíbená svačinka, zrníčka z lososových květů :)

Siem Reap

23. prosince 2012 v 15:00 | Kwítko |  Cambodia

Siem Reap je turistické město. A řeknu to asi ještě několikrát a stejně to nebude dost aby vás to připravilo na šok který uvidíte. A chování které zažijete.

Přijela jsem busem a jako každý backpacker sem se chtěla dostat ze zastávky a najít si nějaký odvoz sama (popř. dojít pěšky) do centra. Můj host - Sajit - měl přijet až kolek 16hod. a já tam byla už ve 14hod. (On nakonec přijel až v 7večer tak jsem si stihla skoro dočíst knížku a zarelaxovat v klidu v zahradách Angor Wat high school, doporučuji! zahrady krásné, hodně laviček a nějaké ty jezírka. 10min chůze od trhu) (Central Old market).

Co sem ale zažila mě fakt překvapilo, autobus zajel do nějaké zahrady a za ním zavřeli bránu. Pak se na vás nahrne tisíc řidičů a každý se dožaduje že nastoupíte k němu (ano, zžila jsem to tisíckrát na Filipínách i Taiwanu ale tohle bylo řeci jen extrem) když sem několkrát řekla ne díky, tak řekli že nějak se odsud dostat musím. Tak jsem řekla že půjdu pěšky. To prý nešlo. Tak jsem řekla že čekám na někoho kdo mě vyzvedne a bylo mi nabídnuté že mě odvezou na místo vyzvednutí. (WTF???)

Tak sem doslova musela zdrhnuout a počkat asi 3min než přijede další autobus (stejné společnosti, neexistuje nic jako všeobecné autobusové nádraží, každá společnost má svoje) no a proklouzla jsem otevřenou bránou. Fuck... nějká malá zaprášená ulička. No to sem dopadla... Každopádně asi po 5min chůze sem došla na nějakou křižovatku. Nejsíš daleko od centra ale sedla sem si na zem a na chvíli chtěla popřemýšlet kam a jak dál a hlavně jak zabít následujících pár hodin.

Naštěstí šel kolem stejně překvapený týpek, (Lichtejnštejnsko) a ptal se na směr do centra. Tak sem se přidala a prošli sme se asi 4km do centra. (cca hodinka)

Tam jsme si před překročením řeky prošli pár hostelů (já měla couchsurfing jen na jeden den, ten druhý Sajit letěl do německa). A tak sem si našla příjemné ubytko na další den za 6US v Home Sweet Home. Příjemní lidé, velké pokoje, čisté, krásné, s TV a klimatizací... (bylo mi řečeno že nic levnějšího stejně neseženu, a pravda je že v centru mi jako nejlevnější nabízeli hostel (8postelí v jednom pokoji) za 5US...)

Pak jsme se spolu prošli na market, tam jsme to prochodili, já si dala nudle a pak sme se rozoučili... Já byla pšky asi 10min od Angkor High school (Sajit mi doporučil at se tam projdu). No a tak sem si dala jeden ananas (jsou fakt úžasné!)
a šla na místo...

Večer sme s Sajitem prošli několik barů, pokecali a dali si pár piv. Potkala jsem spousty lidí a celkově to bylo fajn.

Ráno jsem nikam nespěchala, poté co jsem zjistila že Angor Wat je na jeden den 20US (jen jeden komplex) a lidi tady orpavdu zůstávají na třeba i 5dní (5*20US... no budiž)..

Dostat se tam je dalších cca 15US za tuktuk (20když neumíte smlouvat), já měla motorku za 5US (ale jak říkám já šla na půl dne, já sama to chtěla vidět ale mám raději přírodu a celý den chodit po památkách asi nemusím když jsou všechny stejné).


Po zaplacení 20US dostanete mapu komplexu kam chcete jít. Turistů jsou všude miliony. Já tím že sem šla přesně v poledne, v největším hicu tak jsem naštěstí minula většinu. V poledne lidi spíše posedávají v okolí nebo si zajdou na oběd...Angor Wat je nejznámější, ale já měla raději Ta Prom (tam jsou takové ty velké stromy propletené s chrámem) a Bayon byl taky hezký - takový ten kde jsou ty veliké sochy a tváře :) (foto níže)Dostat se ale z Angkoru do Bayon musíte opět počkat na svého řidiče a jet tuk tukem/motodupem...


Ta Prom

Končila jsem po 5té hodině a to už bylo taky všude ticho a klid, v 5:30 se totiž stmívá ato všichni jedou na západ slunce do Angkor Wat a navíc v 5 se vše zavírá...Angkor je opravdu krásný a má své kouzlo, ale mi ten jeden "půlden" bohatě stačil. Nedřív fotíte fotíte a žasnete, to pomalu chladne a za chvíli zjistíte že když jste viděli tři již zmíněné chrámy (Bayon, Angkor Wat a Ta Prom) tak už je vše více méně jen slabší odvar. Navíc při prohlídce chybí takovéto hrobové ticho u kterého si opravdu můžete prohlídku užít neboť průvodci se překřikují v různých jazycích a lidé stojí fronty na fotky.

Ano, i já si musela postát ve frontě abych mohla mít fotku se stromem nebo tak něco...


Večer jsem dorazila do Home Sweet Home, a potkala jsem tam dva čechy... To byla ale náhoda :) zašli jsme na pivo, pokecali (jsou z Brna) a já pak ráno ve 4 nasedala na bus směr džungle :)

Phnom Penh, hlavní město a to je asi tak vše...

23. prosince 2012 v 6:45 | Kwítko |  Cambodia

Tak jsem přiletěla... Ráno jsem ještě dvě hodiny seděla u zkoušky a psala eseje o Sociální spravedlnosti, a pak už jsem jen v rychlosti doběhla na letiště a nasedla na letadlo směr Cambodia.

Tentokrát jsem měla plán celkem volný, nic moc jsem neočekávala brala jsem to spíš jako odměnu po zkouškovém...
Letenka mě vyšla asi na 3000Kč, což je na Kambodžu opravdu levné a tak jsem to koupila a ni o tom nepřemýšlela.
Když jsem si pak plánovala cestu tak jsem zjistila, že ono tam vlastně toho ani tak moc není (nebo tak to aspoň vypadalo) a všichni že prý jezdí jen do Siem Reap (a to je pravda, dobrých 98% turistů vidí jen hlavní město - kde přistane - an známé Angor Wat kde si pár dní chodí mezi chrámy a pak hurá zpět).

Každopádně já měla štěstí, v Phnom Penh sem si našla couchsurfera a tak sem si ani nic neplánovala.

Každopádně Siva - můj host - měl druhý den zkoušky a tak mi město ukázat nemohl. Zavolal ale místnímu kámošovi, který mě za 15US na motorce vozil celý den po městě.

Vzhledem k tomu, že ve městě není žádný veřejný transport a za vše budete platit minimálně 2 dolary (i za kratičkou cestu) tak doporučuju podobné řešení.


Jedna z věcí která byla hezká byl Wat Phnom (foto).
pokud máte omezený čas, o nic nepříjdete když nenavštívíte, ale pokud se snažíte naopak nějaký čas zabít tak takové fajn místo na relax.

Asi nejlepší a "must see" místa je škola S21 (muzeum genocidy) a poté hned killing fields... (vysvětlí vám nedávnou historii krvavých (rudých) khmerů, kteří vyvraždili skoro polovinu svého obyvatelstva (bezdůvodně - prostě paranoia)...

killing fields (místo/pole kde se vyvdaždilo několik tisíc lidí) - malé děti zabíjei tak že je házeli proti tomuto stromu...

Killing fields...

jedna věc je, že všude uvidíte lidi co po vás budou chtít peníze, což není zas tak speciální, horší je, že tady nejsou skromí, milí nebo bezbranní... Nejednou se mi stalo (dokonce i za doprovodu jiných lidí) že děti i dospělí chtěli peníze, byli schopní do vás i žduchnout popř. nadávat když jim nic nedáte. Děti s vámi půjdou i 10min po ulici. A smutné bylo že i na takovém traagickém místě, jako muzeum genocidy nebo "vraždící pole" ste mohli nějaké žebráky vidět.

Monument postavéný na počest zavražděných milionů...

Ve škole S21, ukážou vám kobky, místa kde je mučili a pak hodně fotek. Cítila sem se jako v Osvětimi. Khmerové byli takový jiný Hitler. Smutné je, že vraždení a vrahové byli ze stejné skupiny, vrstvy apod. a neexistoval jeden vůdce který to všechno vedl, bylo to spíše organizovana skupina. A vraždili všechny... Dokonce si fotili všechny před a po vraždě. Děs...

pravidla, podle kterých se museli vězni řídit.


tady už něco lepšího... Siva mě večer pozval na večeři, tak sme si dala nějaké pravé pouliční jídlo... dobrota za dolar :)
Wat Phnom

Dále se dá ještě navštívit muzeum a palác. Palác byl ale tentokrát zavřený protože král nedávno zemřel. A za muzeum se mi nechtělo utrácet 3US, prý tam ani nic moc není. Vstupy jsou celkem drahé (v porovnání s jinými zeměmi)...

Killing fields - 5US, Toul Sleng (S21) - 2US, Wat Phnom jen 1US ale je to jen park.


Já pak ještě strávila pár hodin v Russian market (trhy, něo jako takové ty typické trhy v Thajsku). Ceny sice levné, ale očekávala jsem přece jen něco levnějšího. Lidé sice smlouvají, ale když se jim zdá že už chcete slevu moc tak na vás sprostě kašlou. Protože do města proudí více a více turistů nesnaží se prodat něco za každou cenu, naopak, prodávají hlavně těm co si připlatí...

Central market je víceméně totéž jen dražší. Já si koupila "conversky" za 10US a velkou krosnu za 17US. Ale stálo mě to pot a krev.

Do Siem Reap se dá vedle Central Market koupit lístek na bus. Já jela s Paramoount Angkor express za 10US, trvá to asi 6-7hod. a vyjíždí se každou hodinu. Nejdříve v 7:30 ráno.

Bus byl v pohodě, hodně místa a celkem evropský standard :).

Kambodža (Cambodia) aneb jak sem se spálila pár dní před Vánoci :)

23. prosince 2012 v 6:16 | Kwítko |  Cambodia

Stát: Cambodia (Kambodža)
navštívené místa: Phnom Penh, Siem Reap, San Monorum džungle
počet km: 1000km (570mil)
počet dní: 8dní
počet cestovatelů: vyjela jsem sama, v Siem Reap jsem narazila na Lichtenjštejnce, a pak na 2 čechy, džungli jsem absolvovala s Israelkou, španělem a holanďankou které jsem potkala na cestě (měli jsme spolu i pokoj)
způsob cestování: busy
rozpočet: 250USD (Kambodža je na Asijské poměry drahá, hlavně pro turisty)
měna (kurz): 1US= 4000riel, platit se dá všude US, je to jako místní měna
Kambodža byla super, potkala sem spoustu lidí a celkově si to užila. Přesto mi přijde že nejspíš kvůli geocidě která tam před 30lety byla (počet obyvatel klesl téměř na polovinu) a kvůli náhlemu zájmu a přívalu turistů je to stát zbytečně předražený a lidé mají peníze jako prioritu, nejdřív peníze potom snad pomoc... (Naopak na Taiwanu to je úplně naopak, málokdy vás zkoušejí přetáhnout o nějaké ty koruny, a kdykoliv rádi pomůžou aniž by něco očekávali).

Další problém byla angličtina, zde je opravdu nulová. Nula. Nic. Ani čísla mnhokrát.

A co mě (ne)překvapilo, nejoblíbenější (a zatím asi jediná) atrakce Kambodži - Siem Reap a Angor wat (ty známe chrámy/stavby kde se točil film Lara croft - Tomb Rider) byl sie úžasný a uchvacující ale turistů tam bylo více (a to ppravdu nepřeháním) než třeba v Hong Kongu nebo na Václaváku. Dokonce tam tolik turistů i žije, že téměř veškerý business je veden ne-místními. (vlastně vše kromě masáží,trhů a tuk tuků)
V mexických barech vás budou obsluhovat evropani a tak... ( i když občas se tam nějaký místní najde).

Mě nejvíce uchvátila džungle :) úžasná a krásná, a jediná co přežila nemilostné kácení během Khmerského režimu...

Aberdeen, tentokrát ne ten Skotský :)

6. prosince 2012 v 17:06 | Kwítko |  Hong Kong
Jak jsem už asi zmínila, když zrovna nestuduju v Hong Kongu tak studuju ve Skotsku. Přesněji v městě zvaném Aberdeen a na stejnojmenné univerzitě.

Aberdeen můj milovaný, dokonalý a prostě nejlepší mi v posledních dnech tak chyběl, že jsem se tam musela zastavit alespoň na pár hodin... Teda aspoň do toho Aberdeenu co máme i my, tady v Hong Kongu.jela jsem se tam podívat s Gregem, kámošem který sám strávil půl roku v Aberdeenu (tom Skotském) a kterého právě díky tomu znám.

Aberdeen tady v Hong Kongu má význám "centrum" nebo "malý Hong Kong" a to právě proto, že to bylo jako první místo v Hong Kongu nejen obydleno ale také to bylo první místo kde se začalo opravdu stavět.

ach... tady je můj zlatý AberDREAM!


K našemu překvapení jsme zjístili, že ABDN je i tady v HK turistická atrakce a to hlavně kvůlu mořským plodům (je to totiž rybářská vesnice) a většina všech krevet a jiných potvůrek, včetně ryb pochází právě odsud.

Nám se podařilo několikrát ztratit, zabloudit a dokonce i najít cestu ven...
Ale takové to, kdy se ztratíte s místním Hong Kongňanem, a jste na místě kde ani on nikdy nebyl a neočekával že by se tam kdy dostal...tak takové chvíle jsou nejlepší!

Po dlouhé snaze najít tu slavnou plovoucí restauraci jsme našli něco mnohem lepšího - místo kde se vyrábí lodě...!!!!
Takové to pravé, nefalšované, místní, ručně dělané... takové to co nevíte co to vlastně je... takové to kde si nejste jisti kde můžete šlápnout a kde ne... a takové to, kde nikdo neočekává vetřelce... a už vůbec ne cizince!

na takovém místě se prostě nedá nechovat jako neturista!

Po té co nás spatřilo a pronásledovelo několik očí jsme se ocitli právš tam... na nejdokonalejším místě v HK! Nebo aspoň v Aberdeenu! Rybina, lodě, dřevo... ale taky úsměvy, smích, a vřelí lidé :)

právě to co jsem zbožňovala, žádné přetvářky nebo vyumělkování :) takvý olštář v takovém prostředí se prostě často nevidí!


nakonec jsme i my dorazili na tu super plovoucí restauraci... Ano, dostali jsme se na ni, na tu loď :) můžete se tam zadarmo svézt takovou převozní lodičkou! a pak z té lodi - restaurace - sme nasedli na jinou loď a ta nás odvezla zas tam odkama jsme přišli :) do Centra...


V restauraci jsme nejedli, bylo to příliš drahé, a navíc takvoé ty místní a hlavně DIM SUM je stejně lepší!!!
DIM SUM, tohle si nemůžete dovoli neochutnat když jste v HK!

Výlet to byl úžasný, poslali jsme pohlednici z Aberdeenu do Aberdeenu a pořásně se najedli mořských potvor :) ideální pondělí, co?

na ukázku, jak se slaví Vánoce v Hong Kongu, jak asi správně hádáte - sníh tady nemáme :)Clockenflap, festival v centru Hong Kongu

2. prosince 2012 v 17:45 | Kwítko |  Hong Kong
Úžasná neděle... to me takhle asi v říjnu kámoška donutila ať s ní jdu na nějaký fesťák tady v HK... že prý "jen" 290HDK na den (590HDK na celý víkend) (=750kč/den)... a já si nejdřív poklepala na čelo, a pak sem si řekla, e přece jen žijem jen jednou a bude to asi dobrá odreagovačka před zkouškama...

Ano, Clockenflop jen přesně v centru... na veliké louce (netuším co tam dělá)

No a jak jsem dneska byl rád že jsem šla! Nejen že jse po dlouhé době viděla známé tváře a vyšla zase mezi lidi ale hlavně to je asi první festival který jsem zažila takhle v centru města!

loni tam bylo asi 18 000lidí

Jedna z věcí která mě překvapila byla, že nejen že místní o tom fesťáku moc neví, ale hlavně na samotném fesťáku potkáte jen málo asiatů a cítite se vlastně jako v Evropě, na letním fesťáku... (Sluníčko nám sice nesvítilo, a občas i trochu krapalo ale bylo asi 20°C takže to není zas tak zlé, co myslíte?)

v dáli vidíte HK island

Druhé překvapení pro mě bylo, když sem si uvědomila, že to je můj první fest v životě kdy jsem neměla ani kapku alkoholu!
(to jen proto že sem si to užívala i tak, přeci jen nebylo správné počasí na pivo a 40HDK=100kč se mi za pivo nechtělo dávat, i když na místní poměry je to naopak levné)

Pokud se Vám někdy podaří dostat se na jakýkoliv Clockenflap festival tak neváhejte a zajděte si užít plno dokonalé, nové, ne-mainstreamové hudby :)

Nálada - výborná
zástupci - mezinárodní skupiny, UK, US, AU, Canada, HK...
zde se můžete mrknout na seznam letošních skupin :)


tady se můžete mrknout a poslechnout mou oblíbenou kapelu z festu a asi brzo nejoblíbenější vůbec... no aby ne když jsou to Australani!


samosebou jsem si nedovolila to zakončit nikde jinde než v "night market" na nějaké ty noční poulční smažené nudle :) ňamka co? (a taky se musím pochlubit novým foťákem jak krásně fotí a tak fotím co se dá) :)