Plavala jsem se žraloky za babku!

21. listopadu 2012 v 20:00 | Kwítko
místo činu: Oslob, Cebu, Filipíny
cena: 500Kč (ano nekecám!) + 250kč za půjčení podvodního foťáku jestli chcete
o co jde? O Žraloky velrybí!!!! (nejsou lidožraví a živí se jen mylými potvůrkami nebo planktonem) takže mi nehrozilo žádné nebezpečí... dorůstají velikosti autobusu (já byla u mělčiny takže byli "jen" 3-4m velcí) a bylo jich až 6!!!

a teď už podrobněji...
vyrážela jsem z Cebu, (Od couchhosta Marka a Holdy), opět sem se moc nevyspala protože spát jsem šla o půlnoci a vstávala ve 2 ráno... no co už :)

taxíkem jsem dojela na South Bus Terminal (v takovou nekřesťanskou hodinu je taxik to jediné jak se tam dostat)... stálo to nějakých 80Pesos...

Z South Bus station odjíždí autobusy směr Oslob každou hodinu, většinou v celou, ale když se naplní tak už nečeká (stát v něm nemůžete) takže se může stát že přijdete v 2:50 a autobus už ta nebude :)

Já přišla v 2:50 a autobus už skoro odjížděl... hnala se tam skupinka 4lidí a chtěli se tam ještě vecpat ale řidič řekl že jsou plní... pak ale viděl mě a řekl že 1 místo tam ještě je... Hup dovnitř a hurá na cesty!

165Pes.. to vás bude stát cesta do Oslob... Musíte se zmínit že chcete jet na žraloky, jinak vás vyhodí ve městě a samotní žraoci jsou asi až 7km za ním... oni vás potom vyhodí přímo u cesty před vstupem do centra :)

Cesta trvá asi 3hodiny brzo ráno (žádné auta na cestách) a až 4hod odpoledne...
doporučuje se tam být brzo ráno (6hod je začínají krmit a 6:30 můžete vyjet na moře).

Já tam byla 5:45... byla jsem první a jediná (konec listopadu není zrovna špička sezóny) ale pořád je asi 30°C a krásné počasí... každopádně to znamenalo, že jsem si na loďku naskočila jen s průvodci potápěči a byla jsem tam úplně sama jako turista!!! Dokonalost sama!

Normálně se jezdí po skupinkách po 6, je tam hodně zmatku, plno lidí, do vody vás pouští jen jeden po druhém máte limitovaný čas , musíte být daleko od žraloků pořád do vás ve vodě někdo kope apod... proto jsem chtěla být jen s málo lidmi ráno.. a být sama byl úplný sen!

Jeden potápěč se potápěl se mnou... a fotil... když sem chtěla tak mi foťák taky půjčil... bylo tam asi 6 zvířat ale mi stačili 2, vždyť byli tak velcí že než sem je obeplavala byli zase o pár metrů dál!

je to jen asi 150m od břehu takže se nemusíte bát žádných jiných potvor nebo ničeho jiného :)
Cena je stejná pro všechny, šnorchlování 1000Pesos pro cizince, 500 pro Filipínce, koukání z lodi poloviční cena. 100Pesos za půjčení šnorchlu a 650Pesos za foťák s tím že vám dají CD s fotkama, nebo 500Pesos když si dáte vlastní SD kartu. (a když bude fotit jen průvodce tak můžete odečíst 100Pes ale musíte jim to říct předem, já sem si fotila i sama ale bylo to zbytečné, průvodce mi nafotil krásnější fotky, a více a hezčí :)) umí se ptápět opravdu hluboko zato nezkušené potápěči to neumí, a se šnorchlem máte tendenci zůstat nahoře (voda vás přece vždy vyplaví zpět nahoru)...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama