Macau - Evropa v Asii aneb když se člověku začne stýskat :)

25. listopadu 2012 v 18:14 | Kwítko |  Hong Kong
Tak jsem se konečně, po 3měsících tady rozhodla zaskočit do Macau... celkem se mi tam ani nechtělo a to přesto, že ráda cestuju a využiju každou možnost k cestování... Jeden z důvodů byl hlavně ten, že jsem si Macau představovala jak omenší napodobeninu Hong Kongu...

K tomu přidejme, že můj sobotní pokus dostat se do Macao se nevydařil protože když jsme se s kámoškou dostavily k trajektům všechny byly vyprodané na další 3hodiny dopředu...


Nakonec jsme si koupili lístky na neděli (takže jsem prostě dneska musela jet pokud sem nechtěla do koše vyhodit asi 320HDK (800kč)... přesto, že ráno děsně pršelo a já jsem stačila promoknout na kost i za těch 5min cestou na zastávku jsem si celý den překvapivě užila.


strom naděje - nádherné představení v jednom z kasín - strop i podlaha se tevře a strom který vyroste z pdlahy se spojí s vesmírem....

jedna věc co mě překvapila, byl viditelný a až smutný rozdíl mezi bohatými kteří do kasín chodí utrácet těmi co tam pracují... tohle je doslova za kasínem...

Macau bylo ještě do minulého desetiletí kolonií Portugalska, proto často uvidíte kostely vedle typickým čínských paneláků...Na Vánoce je ještě brzo co říkáš Santo?

za kasínem...

cesta ke kasínu, Macao se stejně jako HK skládá ze 3 ostrovů

Nejlépe se cestuje s "shuttle bus" - hotelovými autobusy, jsou zadaro a odvezou vás přímo ke kasínu/hotelu, a vzhledem k tomu že hotely a kasína jsou po celém městě můžete od hotelu vždy dojít kam chcete, navíc do Macau se jezdí hlavně kvůli kasín.

Je to nejveší kasínové centrum v Asii a obrat to má prý větší než v Las Vegas...
Vstupy jsou všude zadarmo a to i když si nehodláte vsadit... ale musíte mít alespoň 21let aby vás pustili dovnitř (nový zákon) a taky se uvnitř kasín nesmí fotit!
opravdu jsem se cítila jako kdybych se opěět vrátila do Evropy :)

asi nejznámější památka :)


v Venice Hotel máte celé Benátky!!! Je to dlouhé asi kilometr možná i víc...
jsem špatná v odhadování ale je to bláznivě dlouhé, a jediný rozdíl mezi Benátkami a tady tím je čistota vody... tady by se dala i pít... dokonce vás tu svezou na lodi a zazpívají Italskou písničku pr zamiované... :)

Ve všech kasínech jsou světoznámé značky... no, když ti lidé chtějí utrácet tak já jim v tom bránit nebudu :)

tady se strom z "podlahy" a lustr "z vesmíru" spojí :) mění se barvy, hraje hudba a celkově je to fakt uchvancajcující!

reklama na něco drahhého, budovy v děsném stavu a kasíno v dálce... ach jo...

další hotel a zase jiné "představení" :)

tady jsem si zavzpomínala na Británii :)


Co se dopravy týče, můžete si asi za 10 000Kč zaplatit cestu vrtulníkem nebo za 800kč zpáteční ekonomickou jízdu trajektem... z čr víza nepotřebujete pokud tam budete méně než 90 dní :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama