Bohol -čokoládové kopce, nejmenší opičky na světě a 5m had

21. listopadu 2012 v 12:12 | Kwítko |  Filipíny
Brzo ráno - ve 4hod jse vstala a dopravila se k Pier 1, tam jsem nasedla na trajekt a doplavila se do Boholu.
Vybrala jsem si město Tubigon a to hned z několika důvodů...
1) je to levnější (200Pes jedna cesta) do Tagbilaran je to za 450Pes
2) je to rychlejší - jen 45min! (Tagbilaran 1,5-2,5hod)
3) velké města mě nelákají
4) všechny místa které sem si naplánovala byly po cestě z Tubigon do Tagbilarian takže bych se strejně dříve nebo později dostala do blízkosti tohoto městečka :)

po příjezdu jsem si usmlouvala motorku... přede se si zjístila, že normální cena za celodenní pronájem motorky i řidiče je 1000Pes. (jen motorka 300-400Pes) ale protože neumím řídit motorku a ani nezná trasu tak řidič byl jasná volba.

Na trajektu jsem potkala jednoho klučinu tak ten mi pomohl ať mě "neokradou" jako turistu při smlouvání ceny, a svezl se kousek se mnou... (a přispěl mi 100Pes na motorku) takže mě to nakonec vyšlo jen na 900Pes...


Můj itinerář se zaměřoval hlavně na přírodu a zvířata... na ostrově je i hodně starých kostelů z dob kolonizace španěly, ale to mě moc nebere...
Hlavní rada je, začněte výlet ráno, než se to vše zaplní turisty, později je těžší smlouvat, udělat hezkou fotku bez turistů a je to únavné!

Můj plán
1) Tubigon à Sagbayan Peak (+Butterfly sanctuary) vstupné P15+ P20
Motýli byli tady zavření, ale nakonec mě mj průvodce vzal kousek od Loboc do největšího centra na Filipínach pro motýly... (to centrum je shodou okolnosti financované Českou Republikou!)
Vrchol sám o sobě je jedinečný tím, že ty "chocolate hills" můžete vidět s výhledem na moře :)
každopádně, nejlepší na Sagbayan Peak byli opičky... mají tam malinkou klec, kde mají asi 6 těchto potvůrek, a musím dodat, že potom co jsem viděla to největší centrum s nima tohle je určitě tisíckrát lepší... Tím že je to jen malý prostůrek, není to známé a je tam jen málo turistů, nestojí to nic a hlavně opičky nejsou stresované z častých návštěv apod. dokonce vám dovolí si je pohladit jestli chcete a nakrmí je před vámi. A hlavně je to zadarmo!

opravdu malinkaté jsou! :)

2) Chocolate Hills Complex (Čokoládové kopce), Vstup P30
Tady už to byl ten pravý výhled! asi 200schodů nahoru ale stálo to zato!
jedna rada, jděte tam co nejdříve ráno! Jak vidíte nebyl tam nikdo (teda 2 turisti odešli těsně přede mnou)... jinak co jsem četla reference tak si všichni stěžovali, že si nemohli ani udělat hezkou fotku :)je to celkově asi 20min od té první destinace

a tady s mým řidičem :)


3) Loboc Tarsier Sanctuary, Vstup P50
cestou necestou - helma jen provizorní jak vidíte... asi by mě to při nehodě moc nezachránilo!

co se týče opiček v Lobocu... vůbec se mi to nelíbilo, je to sice největší ale taky s nejvíce turisty, opičky jsou na stromech naskládány jako vajíčka, vůbec se nehýbají, jsou vystresované, přiblížit se můžete ale ne dotýkat, u každé stojí strážce který vám ukáže kde opička sedí a pak vám ukáže zas dálšího strážce s další opičkou.... Turistů stovky... v porovnání s ostatními atrakcemi taky hodně drahé...
opravdu nic moc! spíše NIC!
cestou se taky projedete přes Man Made forrest - les vysázený pouze lidmi :)


4) Motýlí reservace sponzorovaná CZ
s motýly si můžete hrát, chytnout je (opatrně průvodci pomůžou a ukážou), vše v angličtině a průvodci jsou strašně milí a vše vysvětlí... (možná to bylo i tím že jsem z české republiky a oni tam čechy obdivují neboť to tam skoro založili :-D)
opravdové larvy motýlů... můžete si na ně i šáhnout :D

5) Loboc river Hanging Bridge
most z bambusu... takový ten pravý jako z Indiana Jonese! je to cestou z Lobocu stojí to asi 20P a můžete si tam dát i Buko - kokosové mléko/vodu z čerstvého kokosu :)
6) Python Prony SNAKE a vlastně celá zoo!


asi 300Kg mají tam 2hady, asi 4 a 5m dlouhé, největší ve Filipínách :) pustí vás k nim do klece a můžete si doslova s nimi hrát!


7) celý výlet jsem zakončila ještě jeskyní... ta se nacházela na Panglao (ostrůvek hned vedle Boholu připojený k němu mostem) a skončila jsem kolem 14hod. tak jsem se rozhodla ještě zajet na pláž a vklidu tam zarelaxovat... veřejná pláý asi 25P
řidič na mě počkal u motorky a pak mě odvezl zpět do Tubigonu, tam sem stihla trajekt v 17:30 (cesta tam trvá asi 30-40min z ostrova)

Večer jsem si dala v Cebu zase sraz s Lenou a zašly jsme na večeři a pochodili po Cebu...

a já se konečně odhodlala sníst BALOT!!!! 18dní staré nevyklubané vajíčko s malou kačenou uvnitř!!! yayck!!!
(ale k překvapení když nemyslíte na to co jíte tak to není tak špatné!!!)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama