Taipei - hlavní město Taiwanu, hodně lidí a noční trhy

27. října 2012 v 4:16 | Kwítko |  Taiwan

Taipei je hlavní město Taiwanu, mimo jiné má 7milionu obyvatel - stejně jako Hong Kong, a já si pomalu začínám zvykat, že pod pojmem "velk město" si nestačí představit Prahu... To je tady "takové střední".
Do Taipei jsem přiletěla v pátek večer, kolem 19hod. byla jsem dolmuvená, že mě na zdejším letičti vyzvedne jeden z couchsurfer hostů. (Co je to couchsurfing mrkněte na položku "jak levně cestovat" - zkrátka je to ubytování u místních lidí zadarmo!)

K mému překvapení tam nikdo s cedulkou a mým jménem nečekal, tak jsem mu napsala sms a doufala, že jen nestíhá, protože jsem na to spoléhala tak jsme si nezjistila ani jak se dstat z letiště a ani co je "must see" v Taipei... Naštěstí mi odepsal, že opravdu nestíhá a ať mu dám 20min. Nakonec to byla asi hodina ale za to přijel i s jednou hrozně milou holčinou z Taipei. On byl totiž originálně američan.

Vyzvedli mě autem a jeli jsme přímo na noční trhy... To nejlepší co můžete navštívit na Taiwanu! Jak jsme později zjistila, jsou všude a to jídlo tam je dokonalé a hlavně lecné... Ne, hlavně dokonalé! Ale o jídle a Taiwanu napíšu zvlášť článek, to si zaslouží větší pozornost :)

Na trzích je mimo jídla spousty levného oblečení, hodinek a takových těch typických stánků se suvenýry... Ty ale najdete jen v Taipei, neboť většina "bílých turistů" zůstane na dovolené tam, a dále se už rozhodne jet jen pár backpackerů... Což je škoda po turisty, protože Taipei byl pro mě nejméně zajíavý, ale dobře pro nás backpackery neboť nepotkáváte neustále zvědavé turisty :)


Po půlnoci, až jsem byla přejezená k prasknutí, jsme dojeli k Davevovi domů kde mě ubytoval do roztomilého dětského pokojíku. Měl hezký byt asi 30min metrem od centra.

Ráno jsme vstali u v 6 ať toho stihnu co nejvíce... Nejdřív jsem si koupila celodenní lístek za 150 NTD (100NTD =66Kč) zpravidla česká cena je 2/3 z jejich ceny. Lístek jsem ale nepoužívala neboť jsme nakonec se rozhodli všude chodit... Metro MRT (metro) jsme použili asi 3* a pak jsme procházeli prázdnými a vylidněnými ulicemi... V 6ráno tam chodců moc neuvidíte... Taiwanci rádi zaspávají ale ponocují :)

Chiang Kai Shek - memoriál

Tohle bylo místo, které opravdu stojí za to. Je to v krásném parčíku, hned u zastávky MRT, dá se od tama dojít na památky poblíž ale nic jiného mě v Taipei nezaujalo snad jen květinové a umělecké trhy, tam jsem si nakoupila úžasný Taiwanský čaj a nějaké suvenýry přímo od umělců...
Ani jejich nejvyšší věž nebyla nic extra... platit nějakých 400NT za to, že uvidíte Taipei z Taipei 101. Pro mě po tom co jsem viděla Hong Kong to je opravdu nic moc... Navíc budovy v Taipei jsou celkově nižší a ne tak frekventované jako v Hong Kongu... Ušetřete peníze a vyražte někam jinam :)

Na oběd jsem vyrazila směr Taichong, autobusy tam jezdí každých 20min z hlavního autobusového a vlakového nádraží. Autobus stojí 210NTD a je rychlejší, jen 1,5hod. Vlaky jsou dražší a pomalejší. Navíc v autobusu jsem měla svou vlastní televizi, polohovací sedačku a spoustu místa na nohy... Opravdový luxus!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama