Nejkrásnější místo Hong Kongu

15. října 2012 v 14:57 | Kwítko
Tak, už je tomu týden co jsem ta byla, ale až teď jsem konečně Grega dokopala ať mi pošle fotky... (Byl tak hodný, že mi propůjčil svůj "smartphone" na celý den) vzhledem k tomu že jsem o svůj foťák přišla na Filipínách...

No a tohle je místo kam jsme šli... Jmenuje se to Nan Lian Garden a je to doposud nejdokonalejší místo v HK kde jsem byla!
je to takový parčík s Budhistickým chrámem asi 2 min od tama... Ty chrámy už mi pomalu začínají připadat nudné, neboť jsou opravdu všechny stejné (ach jo, stává se ze mě místní!) ale ten kontrast tradiční kultury a moderního Hong Kongu v pozadí mi sebral dech...

je to tam prostě dokonalé!!


Je to hlavně známé kvůli nějakým šutrům, které sice byly hezké a lesklé, ale ty prachy co za ně chtěli!!! (řádové desítky tisíc kč za obyčejný kámen z řeky!)

tohle je ten chrám, který se nachází hned za zahradou... Není to moc turisticky známé, takže příliš moc turistů nepokáte... (opět +1b!)

No a nejlepší na celém výletě bylo, že jsme potom zašli ke Gregovi a ten mě za 1) naučil hrát pravý čínský Mahjong! (wow řeknu vám větší závislárna než Scrabble a Poker dohromady!)
a za 2)..
.
ANOOOO NAŠLA JSEM HO! MŮJ MILOVANÝ MÍSTNÍ OBCHOD S PRAVÝM, ZELENÝM, LEVNÝM, SYPANÝM ČAJEM!!!

sen se mi splnil, paní sice neuměla anglicky a tak mi nedokázala říct který čaj je který (a Greg to sice uměl přeložit ale vůbec se v tom nevyzná, takže mi vlastně nepomohl) ale přesto je mi jasné, kde utratím mé zbývající úspory před návratem domů :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 L.-S. L.-S. | Web | 15. října 2012 v 15:15 | Reagovat

Páni... Jednou bych se tam chtěla podívat! Miluji jejich kulturu! Opravdu jsou všechny stejné? No, stejně mě (doufám) nikdy neomrzej! Jen si to srovnej s trapnými křesťanskými kostely? Mhm, zelený čaj -_-

2 L.-S. L.-S. | Web | 15. října 2012 v 15:16 | Reagovat

P.S. Úžasný blog s ještě úžasnějším zaměřením! 8-)

3 Kwítko Kwítko | 15. října 2012 v 15:32 | Reagovat

No možná nejsou stejné, ale v porovnání s tou zahradou mi asi nepřišel tak zajímavý :)
a Děkuji za kompliment, pokud někdy pojedeš někam kde už jsem byla klidně napiš dám reference kam zajít!
:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama