Kenting Národní Park - Eluanbi

27. října 2012 v 12:00 | Kwítko |  Taiwan
Z vlaku jsem vystoupila na FangLian a od tama jsem si našla autobus do Kenting... Tento den jsem si naplánovala až v Taiwanu, takže přes den sem původně měla cestovat sama. Původně jsem totiž chtěla zůstat v Hualien o den déle, ale jelikož měla Jessie auto a jako místní věděla co kde jak tak jsme vše stihli za den a sama mi doporučila, že Kenting si užiju i sama...

Poté co jsem našla zastávku tak sem se snažila koupit lístek, když ale poblíž stojící Taiwanec viděl, že se snažím komunikovat v čínštině tak mi okamžitě nabídl pomoc (lidi jsou tady opravdu neuvěřitelně hodní a milí!) a pak vysvětlit, že jede se svým přítelem taky do Kentingu. Jeho přítel byl starší Američan. To byl pro mě celkem šok, když sem si uvědomila že homosexalita je na Taiwanu úplně otevřená a normální a v Hong Kongu šílené tabu... Oba dva byli strašně milí a měli zajímavé životní příbehy... Protože nám ujel autobus před nosem a jezdí jen jeden za hodinu tak jsme měli dost času pokecat o všem možném..

Když jsme dorazili do Eluanbi (Jižní cíp ostrova) tak jsme se rozloučili - měli jsme trochu jiné plány, a já je nechtěla zdržovat. A tak sem se vydala na stezku národní parkem. Vstupné je 40NTD cesty jsou značené (i když opravdu zmateně, ztratit se neztratíte, jen něco uvidíte možná vícekrát)... cedulek kde jste a kam jdete je všude po cestě víc než dostatek!


Asi po 10min chůze a po návštěvě Majáku (důvod proč tam všichni turisti jezdí- má nejsilnější světlo na Taiwanu a možná i v Asii?) jsem došla na pobřeží... Tam jsem sešla ze stezsky a rozhodla se jít blíže k moři.. i když jsem na těch kamench skákala jak kamzík stálo to za to!
Pak na mě zavolal jeden klučina něco ve stylu "zůstaň na místě"... Nejdřív jsem nevěděla co má na mysli, pak mi dšlo že drží obrovský foťák tak že je asi fotograf a chce mě na fotce... (jéé :D)

Tak jsem mu pak podala můj staý Nikonek - blbeček foťáček - ať mě vyfotí i tam ať mám i fotku pro sebe...Tak jsme se začali bavit, a naknec jsem zjistila, že on je z Hong Kongu a fotí různé událsti, modelky nebo svatby... Teď s kámošem cestuje na kole po Taiwanu... V Taipei si před 2týdni půjčili kola a v době kdy jsem ho potkala měl v nohách 1200km, zbývalo mu asi 500km zpátky do Taipei.. Blázni!!Každopádně se ke mě přidal a celý park jsme vlastně prošli spolu, pokecali a byl to nakonec super den!


Skaliska jsou všude úžasné! Určitě dporučuji navštívit a nebojte se občas sejít z cesty :)
Maják :)

U moře :) asi 250km od nejsevernějšího ostrova Filipín


Večer jsem pak dojela zpátky do FangLiao a tam jsme nasedla na vlak směr Ping Dong... Tam mě už čekal další couchsurfer :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama