Filipíny - úžasný život v chudobě

5. října 2012 v 10:55 | Kwítko
Tak jsem se právě vrátila z Filipín...
Bylo to úžasné a dokonalé, každopádně mě to stálo foťák a všechn doklady (naštěstí kromě pasu). Výlet to byl časově náročný, chtěli jsme toho stihnout co nejvíce, ale přesný itinerář popíšu později v jednotlivých článcích :)
Pro případ, že by se někdo chtěl vydat stejnou cestou zkusím popsat i ceny a způsoby dopravy..

Každopádně tady v tomhle článku chci celkově shrnout dojmy :)

Statistika:
Počet dní: 5
počet lidí: 7-8 (jeden člen nás střídavě opouštěl a přidával se ke skupině)
navštívené místa/města: Sagada, Banaue, Batad, Baguio, nejstarší rýžové terasy, úchvatné jeskyně a bechderoucí vodopády
Místní specialita: kačení vejce s nedovylíhnutou kačenou uvnitř, staré kolem 6týdnů. Vajičko se po sloupnutí skořápky sní i s kostmi a jinými ostatky kačeny... lahůdka!
Doprava: Tricykly, Jeepney, autobusy
Nejlěpší zážitek: Vše! le kromě těch zřejmých jako jsou místa, která jsme navštívili tak to určtě byla jízda jakýmkoliv dopravním prostředkem, pro srovnání - 50km trvá zhruba 3hod. :) Takže jsme většinu výletu byli v autobuse/jeepney apod. ale i přesto se toho dalo mnoho vidět, neboť místa kde jsme byli nejsou naštěstí ještě tak moc turisticky profláklé jaké třeba Thajsko :)
Počet Kilometrů: Z Hong Kongu jsme letěli cca 1-2hod. ve Filipínách jsme potom procestovali 680-720km :)

Proč ne stopem? Opravdu jsem tam chtěla stopovat, ale v místech kde jsme byli NEEXISTOVALI osobní automobily (osobní ve smyslu vlastněno jednou osobou/rodinou pro vlastní potřebu), vše byly buďto taxiky, tricykly (něco jako tuk tuk v Indii) nebo Jeepney, (speciálně opravený jeep+minibus aby zvládl mísntí terén)
Cesta opravdu nebyla pohádková, občas tam totiž není cesta žádná! A když prší tak celkem často se stane, že nějaký sesuv půdy zasáhne a zatarasí i ten zbývající kus cesty který tam mají, a proto že všechny cesty jsou serpentiny v horách, neexistuje způsob jak to objet...

Couchsurfing? Ano použili jsme cs! A bylo to úžasné, hned první noc jsme měli úžasnou večeři, s dokonalým zákuskem později jsme se přesunuli do baru vyzkoušeli místní pivo a vodárnu... Ráno nam Tsok ukázal i město Baguio... Couchsurfing je prostě nejlepší :)

Ceny? Levné! Všechno bylo opravdu levné a to i suvenýry! Ubytování vyšlo zhruba na 100Kč na den v hostelu s koupelnou pro 1pokoj. Jídlo vyšlo na 20-30kč...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama