Baguio - Den 1

7. října 2012 v 19:55 | Kwítko |  Filipíny
Tak a teď postupně, den po dni cestování :)

V pátek 28.září jsme v 11hod dopoledne doletěli do Clark, Philippines!


Po nemilém překvapení - čekání asi hodinu a půl a imigračním, jsme se konečně dostali z letiště.
Jak první věc jsme si vybrali každý 3500Peso (=1700Kč) z bankomatu a rozhodli najít taxíka.
Taky všem doporučuji si koupit SMART SIM card s kreditem, my koupili 2karty, kredit 100Pesos (=50kč) na každou. Normální sítě nemají žádný signál a neumožňují hovory a někdy ani smsky!!!
(Vítejte na Filipínách - země bez ptačí chřipky!)

Jako skupina 7lidí jsme si celkem rychle a lechce usmlouvali velkého taxika na 1000Pesos pro všechny. Cesta na Dau Terminal trvala asi 20min taxikem, tam už bylo lehké najít autobus smět Baguio. Kdyby ste přesto byli ztraceni, tak místní vám rádi pomůžou!

Doporučuji vyzkoušet místní jídlo, které prodávají na ulicích a uvnitř areálu - levné a výborné!


Autobus do Baguio trval asi 7hodin, a stál 306Pesos. (150Kč)

Musím podotknout, že stav místní komunikace byl oprvdu vtipný, hlavně z důvodu, že mi příšlo že tam valstně žádná cesta místy ani nebyla! O to vtipnější bylo když se pár dní později má teorie potvrdila, a jeden z naších průvodců nám ráno řekl "Musíme 5min počkat, čekám na potvrzení stavu silnic, - tedy jestli se včera kvůli deště žádná z cest nezhroutila" (...)


V Baguio na nás čekal již natěšený Tsok! Dokonalý host, který nás všechny ubytoval v jeho malém střešním bytečku i s kočkama. Dokonce nám uvařil úplně úžasnou večeři, se zákuskem a tradičními Filipínskými prvky.
Po večeři nás vzal do baru na ochutnávku filipínského známého piva Saint Miguel, měli jsme i vodárnu a nějaké to filipínské drobné občerstvení. Všichni tam z nás byli paf :) (tolik cizinců najednoua si dlouho neviděli!)

Tsok potom musel do práce, takže nám nechal klíče od bytu, ukázal postele a řekl že se ráno vrátí nás vyzvednout na prohlídku města...


Ještě nám stihl ukázat krátkometrážní film, na kritiku církve o tom jak gayský pár otěhotní. Prostě jsme se nestačili divit na jakého úžasného človka jsme to narazili, žádná nuda s ním teda nebyla!

A taky měl úžasné kočičky!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama