Baguio, bez foťáku, bez peněz s tranzvestitou ale úspěšně na cestě do Sagady - Den 2

8. října 2012 v 12:27 | Kwítko |  Filipíny
A s tou nudou jsem to myslela vážně...

Náš hostitel - Tsok pracuje v noci, takže my se v klidu vyspali, zatímco on pracoval, ale ráno nás vzbudil místo unaveného Tsoka ještě živější verze tohoto úžasného člověka.
Plán? Snídaně, pravá místní kultura a pak nějaké ty nudné památky...

Snídaně? Ta by nás asi neměla překvapit, každopádně na nás v kuchyni ráno čekalo překvapení...
...7vajíček...
- no co, vajíčka jíme všichni tak si dáme vajíčko, co je na tom, že? (jsme si všichni řekli) Pak jsme si ale všimli usměvavajících se hostitelů.. Jen ti odvážní tomu "gave it a go" (to zkusili)...

Dobrá chuťovka na snídani co říkáte? Je to malé, nevylíhlé káčátko, asi na 36týdnů odležené ve vjaíčku.... Yammy!

Snídaně (ta normální - šli jsme pak naštěstí i do restaurace) byla super, pro mě teda spíš oběd rybu s rýží jsem totiž na snídani v životě neměla, tady je to ale normálka...

No a následovalo překvapení... Pravá filipínská kutura/zábava? Co to asi tak může být?

No co jiného, než módní přehlídka zdejší menšinové většiny - tranzvestitů... Líbí se vám zdejší slečny? Aby vás nepřekvapily(i)! Tato fotka je pořízená asi v 11hodin DOPOLEDNE, jen aby ste si všimli že Filipínci se opravdu baví pořád, kdekoliv a u čehokoliv!

Po prohlídce jsme se taxíkem svezli na zdejší trh, takový ten pořádný pro místní. Já si řekla, že ať sebou netahám všude svůj batoh tak si koupím malou ledvinku/taštičku nebo tak něco...
jedna z možností - taková IN ropuší taštička :)

A to jsem si koupila v prvním obchodě... Nemilé překvapení mě čekalo, když jsem zjístila, že už si do té taštičky nemám co dát. Během asi 3minutové cesty od taxiku na trh mi někdo ukradnul foťák se všemi průkazkami. Já si totiž řekla, že nikdo nebude mít zájem o takový ošklivý obal od foťáku, a že bude lepší když mi ukradnou peněženku ať mám kreditku jinde... No tak mi ukradli kreditku, foťák, Hong Kongskou občanku (kterou jsem dostala 2dny před výletem), studentskou kartu, a kartu na autobusy... podtržno sečteno 2000kč +foták (za vyřízení všeho znova)... ale co už!

V levo -Tsok :)

V 1pm nám už ale jel poslední možný spoj do Sagady, tak jsme šupem nasedli na bus, který měl opět trvat něco kolem 6hod. Stál 220Pesos (110Kč).

Cesta byla pohodová, ale občas nás čekali kulturní zážitky... Totiž cesty se občas opravdu teprve staví, benzinka taky není zrovna "západní standard" no a co dodat, když 100-150km trvá asi 6-7hodin co?

Benzinka :)

Mimo jiné projíždíte známou "cestou" Halsema highway, takže doporučuji koukat z okna - dokonalá podívaná!

Do Sagady jsme přijeli už za tmy, měla jsem doporučení od různých lidí, že nejlepší a nejlevněší je ubytování v Sagada Homestay (majitelka se jmenuje Karen a je to strašně hodná paní), shodou okolností jsme s autobuse seděli vedle tchýně majitelky hostelu. Ta jí zavolala, oznámila že 7hostů přijíždí, zabookovala nám místo a vysvětlila kam jít.
Sagada je malinká, tak se není kde ztratit (by si někdo mohl říct), ale ve tmě a bez cest to už je krapet těžší...
cesta k nám do hostelu - nejspíš je drahý benzín tak používají lidskou sílu :)))

Jelikož byl hostel plně obsazený, dostali jsme nové pokoje, které ještě nejsou plně vybavené (spali sme na matracích na zemi, někteří ale měli postele) každopádně z původních 250Pesos jsme také dostali slevu na 225Pesos (110Kč na noc) :) No neber to!

V hostelu jsme večer potkali i pár z Nového Zélandu, ti nám řekli kde a jak byli, (přišli ze směru kdy my jsme měli namířeno) řekli že místa kam my chceme jít jsou prostě dokonalé a tak nás utrdili v tom, že jsme si vybrali správně.
Já měla od Tsoka kontakt na průvodce, původně jsme žádného nechtěli, ale všichni řekli, že musíme zkusit jeskyně a tam bez průvodce nemůžete. Tak jsme mu zavolali a hned se domluvili, že nás ráno v 7 vyzvedne a ukáže Sagadu. Cena byla 400Pesos/osoba - to je fixní cena pro všechny průvodce za jeskyně (obsahuje poplatek za vstup), níže jít s cenou nemůžete :)

Večeře byla ve všmi doporučovaném Joghurt house - ceny byly kolem 100-150Pesos (tzn najdete i levnější) ale bylo to opravdu úžasné, takže to stálo za to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama