¨Tsing Shan monastery aneb setkání se spřízněnou cestovatelsko-Hongkongskou duší

23. září 2012 v 7:32 | Kwítko |  Hong Kong
Tak posledních pár dní byly teda řádně "busy"... A vypadá to že i následující týden nebudu mít chvilku klidu :)
Ale co už, to už je Hong Kong...

Jak už jsme několikrát zmínila, Couchsurfing je úžasná a nejvíc dokonalá věc. To se ukázalo i na dalším srazu, který jsem měla ve čtvrtek. Jedna holčina mi napsala, "Hele, zmínila ses, že máš ráda čínskou architekturu a neturistické místa, nezajdem někam?"
A tak se stalo, že jsem ve čtvrtek poškole spěchala směr Tuen Mun, (konec světa v Hong Kongu a shodou okolností, přibližně místo kde bydlím) abych se setkala s touto spontání duší.

Jedna maličkost, které jsem si všimla je, že z fotek nikdy neodhadnete výšku člověka. Na fotkách všichni vypadají vysocí, a tak mě ta drobná postavička na nádraží celkem překvapila...
O to víc mě šokovalo když se rozpovídala o 3týdnech strávných v Mongolii, a než sem se nadala a vzpamatovala převyprávěla mi celou cestu z Mongolie do Moskvy vlakem... (pro zasvěcené - můj plán na letní prázdniny, o kterém sním už léta, plánuju ho už půl roku, a nadšením někdy až nemůžu spát)... Aby ste pochopili, doteď kdykoliv jsem to zmínila, lidi za:
1)nechápali, proč se plahočit vlakem
2) nevěděli že vlak z Pekingu do Moskvy existuje
3) mě odrazovali
a já se vždy rozvyprávěla o tom jaké to bude úžasné apod apod. a teď mi někdo vzal slova z úst a přesně popsal co kde a jak, kdy koupit lístky, jak je to nejlevnější, co přeskočit a co naopak navštívit! No prostě sny se plní!
Následujících pár příjemných hodinek jsme strávili cestou k chrámu (Mám tušení, že je to Konfucius - zaměřený, nebyl to Budha myslím). Žádní turisté, úžasná architektura, super lidi, nádherné místo... no prostě sem si zas jednou pořádně užila odpoledne jak se má!
oltáře

název v čínštině
chrám :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama