Největší socha Budhy aneb bez turistů pusto a prázdno...

18. září 2012 v 8:01 | Kwítko |  Hong Kong
Poslední tři dny byly úžasné a dokonalé, (Ocean park, Dragon's back a Ngong Ping a Budha Monastery) ale časově náročné a musím teda uznat, že jsem ráda za své "povolnější" úterý, kdy sem si nic nenaplánovala a tak kromě 2hodin ráno ve škole a 3hodin večer na squashovém kurtu nic nemám.... (Ano, tady jsou tréninky opravdu 3hodiny! Zjistila sem to včera při šermu - to je úžasné a všem to doporučuji!!!)

Každopádně, ještě se musím vypsat z toho co sem dělala v pondělí...

Jelikož mám pondělí volno (stejně jako můj místní kámoš, který má povinost mi tu vše ukázat) tak jsme se rozhodli zajít na jednu z největších turistických atrakcí... Po Lin Monastery a Big Budha

Nejdřív jsme zjistili, že lanovka nejezdí (a můj zbožňovaný kámoš se mnou jednou vylezl na Ben Nevis //nejvyšší hora ve Velké Británii// a byl to pro něj nejhorší den v životě :D (samo sebou už na to vzpomíná jen v dobrém) ale lezení po kopcích a horách popřád nemá rád :) Naštěstí našel autobus který nás nahoru odvezl, a ještě k tomu byl 10* levnější než lanovka.

Cena: bus pouhých 17HDK, lanovka: 180HDK, 1HDK=2,5Kč
Cesta: Kdyby si tam někdo chtěl zajet, tak je to bus č. 23 ze stanoviště hned u MTR Tung Chung (poslední zastávka na oranžové lince) trvá to asi hodinu busem

První překvapení bylo, že v momentě kdy jsme vyšli na ulici plnou obchůdků, stánků a atrakcí místního turisticého stanoviště, zjistili jsme že:
za 1) je vše zavřeno
2) nikde nejsou žádní lidé ani turisti
3) z 15restaurací, kantýn, coffee shopů... byla jen jedna čínská! (Italské špagety, Subway, Starbucks, Japonské sushi, Thai Carri... ... )

Nicméně, překvapeni prázdnotou jsme se vydali k Budhovi...
ten byl velký a úžasný! je největšísocha Budhy v HK, a největší ve světě svého druhu (největší udělaná z tohoto materiálu)
povedlo se nám dostat dovnitř za 28HDK, normálně se dovnitř může jen s platným lístekm do restaurace (která je uvnitř), nám ale dali jen nějaký svačinový lístek a pustili nás na galerii kaligrafie která je asi na 2 poschodích...Je tam i kousek kosti od samotného Budhy!

K našemu milému překvapení ta svačina obsahovala jednu velkou porci pravých činských nudlí a 2zákusky na osobu... Takže jsme nakonec skončili s velkým obědem a k tomu 4různé úžasné pravé čínské zákusky!

Kromě Budhy můžete navštívit i Chrám který je věnovaný Budhismu úžasně zdobený a prostě ach.. ta čínská kultura!Dále se můžete rozhodnout se projít na místní stezky a blízké vrcholy :)
My se rozmýšleli mezi "Path of Wisdom" (stezka moudrosti) a "Ngong Ping Fun walk" (Zábavná stezska Ngong Ping)
nejdřív vyhrál rozum, který jsme si příliš nerozšířili tak jsme se rozhodli zkusit i tu srandu, a spíš sme se teda zabavili sami... ale výhled je všude úžasný a všem doporučuji určitě alespoň takové úžasné místečko (mnou pojmenované spící moudrá osmička)... poznáte až tam budete...
spící moudrá osmička... ve tvaru 8ky je zde asi 20 takových to panelů popsaných čínskými budhistickými meditačními modlitbami... a k tomu ten výhled - dokonalé! Vůbec se necítíte jako v Hong Kongu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama