Mong KoK - centrum pro neturisty

5. září 2012 v 13:13 | Kwítko |  Hong Kong
Tak mě kamarád opět vytáhl na prohlídku města, původní plán bylo se jen tak toulat po městě, každopádně 10min před srazem mi kámoš dal vědět ať dojedu o 2stanice dál, ža zajdeme do Muzea Historie Hong Kongu, neboť prší.
Když jsme došli k muzeu zjistili jsme, že nejen je 1) slunečno a krásně (ano, připomíná mi to tu Skotsko, počasí se mění jak se mu zachce) ale i za 2) muzeum bylo stejně zavřené...

Takže jsme se vrátili k původnímu plánu :) Prošli jsme si celé turistické centrum (já tomu říkám Č-Č-Č, ale jmenuje se to tsim sha tsui), a protože Greg moc dobře ví, že ráda chodím a nechápu (a směju se) že Číňani jsou schopni čekat 10min na výtah i když jedou jen 1 patro nebo 15min na autobus i když je to pěšky jen 5min, tak se chudák obětoval a celé to se mnou prošel, byla to celodenní procházka, a chodit celý den po Hong Kongu unavilo i mě :) ale bylo to úžasné!

Je dobré chodit takhle s místními, neboť ti vám ukážou místní speciality (jedna z takových kterou jsem včera zkusila bylo třeba několik měsíců staré a odležené vejce - několik měsíců jen předpokládám, to pravé se totiž odkládá na 10ky let a myslím, že to by jen tak turistovi nedali, neboť by to nedocenil). Takzvané "Preserved egg" nebylo tak špatné, ale asi by bylo lepší kdybych nevěděla co to je :)

Dále jsem zjistila, že jsou nákupní centra a nákupní centra. Ty velké a drahé jsou prostě jen pro turisty a mladé místní puberťačky, které se snaží co nejvíce napodobit západ (takže jsou schopné utratit majlant za to, že nakupují oblečení ve stejném obchodě jako ti ze "západu" Přitom oblečení do toho obchodu bylo dovezeno ze skladu který je pod budovou, a na ulici se dá úplně to stejné oblečení koupit za minimum).

Další parádní zážitek byl, že jsem KONEČNĚ po dlouhém a urputném hledání našla KONVIČKU NA ČAJ! Ještě jsem sice nenašla ten pravý obchod s čaji, ale aspoň mám tu konvičku a ze supermarketu (kde ty čaje mají úplně jinou kvalitu) jsem si už nějaký čaj koupila. Navíc jsem vlastně konvičku dostala na narozeniny od Grega takže úlně nejvíc :)

Jinak je celkem problém koupit/sehnat/ a poslat pohlednice. Nejdřív jsme je nemohli najít (dají se najít snad jen opravdu v těch turistických uličkách) a jelikož tam je to předražené a oproti pravému Hong Kongu nezajímavé tak jsme se tam ani moc nezdržovali. Potom je celkem problém pochopit kolik, že stojí jedna známka do Evropy (známky se prodávají v takových velice zastaralých automatech, kde je "polopaticky" vysvětleno kde za kolik a jak a pak se ještě prodávají v obchodech 7-eleven) jenže pokud neznáte gramáž vašeho pohledu tak Vám doporučuji jít po drahší možnosti.
My logicky předpokládali, že když máme jen malý pohled, bude to ta nejmenší gramáž (nejnižší cena) pro Evropu.
Ale dneska jsem našla poštu a chtěla poslat ještě jeden pohled, a tam mi řekli že je to za 3HDK. (my měli za 2,4HDK).
Tak doufám, že to dojde :)

Jinak aktuálně je 1HDK=2,6Kč (ještě o velikonocích to bylo 1HDK=3,7)!
Fotky poví víc :)
3D malba před muzeem
Vyberte si večeři :)
můj dáreček :)
polévka s tím výtečným hooodně starým vajíčkem :)
uvař si vlastní večeři :)) v Japonské restauraci :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama