Hong Kong - Univerzita a Tuen Mun

2. září 2012 v 12:49 | Kwítko |  Hong Kong
Jak už jsem se zmínila, jsem teď na rok v Hong Kongu. Plánuju to tu celé procestovat nejen v Číně, ale i okolní Asijské státy.

Do HK jsem přijela asi před 4dny, takže jsem zatím neměla moc času to tady poznat, zatím ale vkládám první dojmy z Univerzity a prvního navštíveného districtu :)

Dne 29.8.2012 jsem vstoupila na Asijskou půdu. YAEH! Jak už asi znáte z internetu (zde, jak jsem zjístila, internet svými obrázky neklame) studenti jsou opravdu tvrdě pracující, non-stop studující a plně orientováni na dobré známky a po vysoké práci. Každopádně, co mnoho lidí neví/si neuvědomuje je to celkem mimo jejich vlastní zájem.
Na základě zkoušek na střední škole si Univerzity vyberou studenty a člověk se nemůže jen tak přihlásit na libovolný obor/libovolnou univerzitu. Jsou prostě obory a vysoké školy pro ty nejlepší, pro ty méně nejlepší a to je vše. Takové informace se postupně dozvídám od zdejších studentů během našeho 4denního Orientation campu.
Ve zkratce máme program od rána až do večera (včetně úúúžasného jídla - vše se jí hůlkama), kde vám profesoři, jiní studenti, nebo pomocníci na univerzitě vysvětlí jak to funguje, ukáži knihovnu, zahrajete si pár her apod. (A řeknu vám, zapamatovat si ty jejich jména, není zrovna lehký úkol :)

Je nás tu asi 200 "výměnných studentů" z toho asi 100číňanů (ano, oni jsou tady v HK jen na "návštěvě"), asi 50 Jiho-korejčanů, 20 Němců, 20 Američanů a zbytek se posbíral odevšad. (1 Kanada, 3 Mexiko,2 Turecko...). Nic méně mě celkem překvapilo/šokovalo že všichni cizinci (převážně němci a američani) utvořili skupinku sami se sebou a njak se výrazně do kolektivu nezapojují... Nejspíš odcestovali studovat na druhou půlku světa aby poznali více krajanů a spoluobčanů... Jak logické :)
Já mám momentálně rasty (napletené z vlny, různývh barev), takže tu jsem celkem za exota a o to lépe se mi seznamuje :) Všichni chtějí vědět "co to mám na hlavě" a "kde že je ta Česká Republika" (Kanaďan si myslel že je to v Jižní Americe!!)
tady mé koleje... opravdu to nevypadá jako v Hong Konu, co?

Každopádně zatím to tu zbožňuji, žádný kulturní šok nenastal a třeba ani nenastane. Loni jsem se učila Čínštinu, ale jen tu mandarínskou a ta mi je tu bohužel k ničemu, tak jen doufám že má spolubydlící bude Číňanka "z mainland"...

Vše je tu v kampuse, tzn že Univerzita, veškeré ubytování, knihovna, banka i nějaké restaurace se nacházejí v ohraničeném prostoru určeném pro Univerzitu. Což je obrovská výhoda. Nacházíme se v distriktu Tuen Mun. Ten jsem zatím zvládl alespoň částečně objevit s kamarádem, který loni studoval ve Skotsku (jako já jsem letos tady, on byl na stejném programu u nác na Uni), teď se on vrátil na svou domovsko Uni a já jsem ráda, že tu mám někoho koho dobře znám a kdo mi vše ukáže :)

Tady je ukázka pouličního jídla, které jsem si pořádně užila. (a taky roztomilých dokonalých hodinek!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama